کد خبر: 128621 A

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران خبر داد:

بدون اخلاق زیست محیطی توسعه پایدار به دست نمی‌آید / توسعه حمل و نقل همگانی مهم‌ترین خواسته مردم تهران است / توسعه مترو اولویت نخست تهران است.

ایلنا: رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه پایدار شهری بیش از آنکه ماهیت پروژه‌ای داشته باشد، ماهیت جریانی و پروسه‌ای دارد و عمدتاً ریشه در تثبیت ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی در شهر دارد.

به گزارش ایلنا، " محمد حقّانی " افزود: پروژه‌های اجرا شده با ماهیت رشد فیزیکال در تهران پیشرفت خوبی داشته‌اند و در این میان اولویت‌بندی در ابعاد پروژه‌های شهری و نسبتاً منطقی آن‌ها با توسعه پایدار، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اعلام اینکه با وجود تمام پروژه‌های اجرا شده، شهر تهران بیمار است و باید نسبت به درمان آن اقدام شود، تاکید کرد: تکیه بر دانش و تجربه، نگاه کار‌شناسی شده و منطبق بر برنامه‌ریزی‌های شهری و نیز اداره شهر مبتنی بر توسعه پایدار شهری، از جمله راه‌های درمان این شهر بیمار است.

بدون اخلاق زیست محیطی توسعه پایدار به دست نمی‌آید

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دست‌یآبی به توسعه پایدار قیل از هر چیز نیازمند تغییر در رفتار شبکه‌های اجتماعی و گسترش تعهد و التزام به اخلاق زیست محیطی است، اظهار کرد: برای داشتن محیط پاک و کنترل آلودگی‌های زیست محیطی باید الگوی فراگیر مدیریت تولید و مصرف مورد بازنگری قرار گیرد.

حقّانی با بیان اینکه سازگاری عوامل تولید با انسان و طبیعت به عنوان یک اصل‌ مهم باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: یکی از وظایف اساسی شورای شهر چهارم تبین و تدوین برنامه زیست محیطی پایتخت در تعامل با دولت و سایر نهادهای تاثیرگذار است.

وی با تاکید اینکه بدون اخلاق زیست محیطی، پیشرفته‌ترین قوانین و مقررات و بهترین برنامه‌ها و پروژه‌ها نیز نمی‌تواند جامعه را به سمت توسعه پایدار سوق دهد، اضافه کرد: توسعه پایدار صرفاً هنگامی تحقق می‌یآبد که آگاهی‌های شهروندان از سرنوشت شهرشان ارتقاء یافته و مشارکت ایشان به صورت جدی جلب شود.

توسعه حمل و نقل همگانی مهم‌ترین خواسته مردم تهران است

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پروژه‌های شهری باید در سازگاری کامل با محیط زیست باشند، افزود: مشارکت موثر در حفظ و نگه‌داری شهر و پیگیری امور از مسئولان، از حقوق حقه شهروندان محسوب می‌شود.

حقّانی با تاکید بر اینکه توسعه ناوگان حمل و نقل همگانی به عنوان یک انتظار به حق از مهم‌ترین خواسته‌های شهروندان تهرانی است، اظهار کرد: با وجود تحریم‌های دولتی در سال‌های اخیر، مدیریت شهری توانست در حد بضاعت خود مترو را در تهران توسعه دهد.

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان انتظار دارند با تعامل مثبت و سازنده بین شورای شهر چهارم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دولت محترم، اعتبارات مورد نیاز توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه شبکه متروی تهران که اولویت نخست برنامه‌های عمرانی پایتخت است، تامین شود.

اخلاق پایتخت توسعه پایدار حمل و نقل زیست محیطی شبکه های اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر مترو محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر