کد خبر: 106889 A

همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس؛

تلاش می‌شود با اجرای برنامه‌هایی که ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی یاد و خاطره شهدا، جانبازان و آزادگان حماسه آفرین روزهای دفاع در غبار گذر ایام کم رنگ نشود.

ایلنا: دریاچه شهدای خلیج فارس همزمان با هفته دفاع مقدس میزبان نمایشگاه یاد یاران است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، " حسین مرادی " شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: «هفته گرامیداشت دفاع مقدس فرصتی است برای زنده نگه داشتن نام و یاد دلاورمردان از جان گذشته‌ای که با بذل جان خویش، امنیت را برایمان به ارمغان آوردند و آنچه امروز از آرامش داریم مدیون ایثار آنهاست. از این رو تلاش می‌شود با اجرای برنامه‌هایی که ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی یاد و خاطره شهدا، جانبازان و آزادگان حماسه آفرین روزهای دفاع در غبار گذر ایام کم رنگ نشود. یادآوری شجاعت دلاورمردان روزهای جنگ به نسل جوان کشور باید در راس امور فرهنگی قرار گیرد تا فراموش نکنیم آنچه امروز داریم مرهون از خودگذشتگی چه کسانی است.»

وی در ادامه افزود: «شهرداری تهران در سالهای اخیر از جمله نهادهایی بوده که اجرای برنامه‌های متعدد با موضوع فرهنگی اجتماعی را با رویکرد تبدیل شهرداری از سازمانی خدماتی به یک نهاد اجتماعی در دستور کار قرار داده و اجرای برنامه‌های مرتبط همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس از جمله آنهاست. امسال برگزاری نمایشگاه «یاد یاران» با موضوع دفاع مقدس در مجموعه تفریحی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته تا مراجعه کنندگان به این مجموعه، افزون بر استفاده از فضای تفریحی گردشگری موجود، فرصت بهره گیری از فضای فرهنگی فراهم شده را داشته باشند. این نمایشگاه با مشارکت شهرداری منطقه ۲۲ و ناحیه بسیج عمار یاسر به مدت یک هفته از آغاز هفته دفاع مقدس تا پایان آن، عطر روزگار جبهه و شهادت را در پهنهٔ شمال غرب تهران پراکنده خواهد کرد.»

به گفته شهردار منطقه ۲۲، برگزاری بیش از ۱۷ عنوان برنامه مرتبط با هفته دفاع مقدس در محدوده شمال غرب پایتخت شامل هویت بخشی به سیمای بصری منطقه، تجلیل از ایثارگران و خانواده معظم شهدا، برگزاری یادواره شهدای محله‌ها، برپایی شب خاطره و تورهای زیارتی سیاحتی دفاع مقدس همچنین برگزاری همایش تهران و دفاع مقدس از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

مرادی خاطر نشان کرد: «دیدار با خانواده‌های معزز جانبازان، برگزاری یادواره شهدا با مشارکت پایگاه بسیج مسجد ۱۴معصوم(ع) واقع در شهرک گلستان شرقی، غبار روبی مزار شهدای گمنام، مراسم سخنرانی مذهبی، برپایی غرفه‌های عکس و کتاب با محوریت دفاع مقدس، برگزاری مسابقه کتابخوانی، اهدای گل به خانواده‌های معظم شهدا، برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس در سطح نواحی منطقه، اجرای مسابقات فرهنگی با محوریت دفاع مقدس و اهدای جوایز به برگزیدگان از دیگر برنامه‌هایی است که اجرای آن‌ها از ۳۱ شهریور ماه تا ۷ مهرماه بطول خواهد انجامید.»

بسیج ترویج فرهنگ جانبازان جنگ خانواده های معظم شهدا خلیج فارس دفاع مقدس شهرداری مسجد یاد و خاطره شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر