کد خبر: 326070 A

رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران:

ایلنا: رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران اعلام کرد: سال گذشته کمتر از یک درصد آلودگی در برنج داشتیم و آن هم به مصرف سمومی باز می‌گردد که در لیست سموم مجاز نبوده است.

به گزارش ایلنا از وزارت جهادکشاورزی،  رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران در سی و ششمین سمینار سالیانه حفظ نباتات در بابلسر گفت: هدف همه ما تولید محصول سالم است و استفاده از سموم غیرمجاز، زحمات ما را کم رنگ می‌کنند.

وی افزود: کیفیت پایین سموم موجب تکرار مصرف این نهاده و افزایش خطرات زیست محیطی می‌شود و سموم کم خطر باید با سرعت بیشتری جایگزین شوند.

حیدرپور در ادامه تصریح کرد: لازم است میان وزارت جهادکشاورزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توافق و هماهنگی در مورد روش تعیین باقیمانده سموم ایجاد شود.

وی سازمان حفظ نباتات را سازمان واکنش سریع خواند و گفت: برای ورود به موقع این سازمان در کنترل آفات و بیماری‌های گیاهی باید این سازمان به آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌ها تجهیز شود.

وی شبکه مراقبت را از راه‌های کاهش مصرف سم عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم که مبارزه شیمیایی، آخرین گزینه برای مبارزه با آفات و بیماری باشد.

وی تعداد فروشگاه‌های مجاز فروش سم در مازندران را ۷۰۰ مورد عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت ساماندهی و آموزش فروشگاه‌های سموم گفت: این فروشگاه‌ها باید مدیر فنی برای سم داشته باشند.

وی روند توسعه مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری‌ها را کند دانست و خواستار تقویت بخش خصوصی، آموزش و تخصیص اعتبارات برای این نوع مبارزه علیه آفات شد.

استان مازندران بخش خصوصی برنج زیست محیطی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر