کد خبر: 325958 A

ایلنا: روابط عمومی پژوهشکده میگو کشور اعلام کرد: سند بهگزینی و اصلاح نژاد میگو در پژوهشکده میگو کشور مستقر در بوشهر تدوین و مقدمات اجرای این طرح کلان فراهم شده است.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی پژوهشکده میگو کشور  اجرای این طرح حلقه دوم از برنامه راهبردی میگو به شمار می رود که به پیشنهاد کارشناس خارجی دکتر جان روکا، در دو برنامه اصلاح نژاد در شرایط میگو عاری از بیماری خاص (spf) برای انجام لاین میگوهای واجد ژن رشد سریع و اصلاح نژاد در شرایط غیر spf برای تولید میگوهای مقاوم طبیعی اجرا می شود و فاز نخست این طرح کلان به مدت سه سال در استان بوشهر اجرا خواهد شد.

در این ارتباط در کارگاهی تخصصی که به میزبانی پژوهشکده میگو و با حضور کارشناسان ادارات کل شیلات و دامپزشکی استان بوشهر و فعالان صنعت میگو برگزار شد، مراحل اجرایی این طرح کلان به اطلاع و تایید آنها رسید.

پس از اجرای موفقیت آمیز طرح کلان 'کسب و انتقال دانش فنی برای تولید انبوه میگوی عاری از بیماری خاص(SPF)' در پژوهشکده میگوی کشور که به مدت 36 ماه از اسفند 1390 تا اسفند 1393 و با همکاری ادارات کل شیلات و دامپزشکی استان بوشهر و بهره گیری از توان کارشناسی استان و مشارکت فعالان بخش خصوصی انجام شد.

تدوین سند و اجرای طرح بهگزینی و اصلاح نژاد میگو به عنوان حلقه دوم از برنامه راهبردی میگو در دستور کار پژوهشکده میگوی کشور قرار گرفت و برای اجرای این طرح از کارشناس خارجی دکتر جان روکا که 13 سال سابقه علمی و عملی در اصلاح نژاد میگو داشته و در هفت کشور دنیا، هشت پروژه اصلاح نژاد و بهگزینی میگو را اجرا کرده است، برای جمع بندی نظرات کارشناسان داخلی و تدوین سند طرح کلان اصلاح نژاد و بهگزینی میگو به ایران دعوت شد

استان بوشهر بخش خصوصی رشد روابط عمومی صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر