کد خبر: 248384 A

نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی در روز دوم از جشنواره فیلم فجر در برج میلاد در حالی برگزار شد که حرکات نمایشی حامد بهداد مورد توجه عکاسان قرار گرفته بود.

نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی در روز دوم از جشنواره فیلم فجر شب گذشته(۱۳ بهمن) در برج میلاد درحالی برگزار شد که حرکات نمایشی حامد بهداد مورد توجه عکاسان قرار گرفته بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،شهرام شاه‌حسینی(کارگردان فیلم خانه دختر) گفت: چند سال به ساخت فیلم جدید در عرصه سینما فکر کرده بودم و نمی‌خواستم قدمی به عقب بردارم. برای تولید این اثر سینمایی به سراغ پرویز شهبازی از کارگردانان مطرح سینما رفتم و قصه این فیلم را از او گرفتم و کار کردم.

وی ادامه داد: خوشحالم که نام پرویز شهبازی روی کار من است و باعثبهتر دیده شدن فیلم می‌شود و مطمئن باشید باز هم به سراغ این کارگردان می‌روم.

شاه حسینی در پاسخ به این پرسش که چرا زمان فیلم کم است، توضیح داد: از این موضوع خوشحال باشید زیرا این روز‌ها ریتم مردم و زندگی‌ها تند شده و فرصتی برای زیاده گویی نیست؛ با اینکه سکانس‌های زیبایی داشتیم، اما با تصمیم دسته جمعی، آن‌ها را حذف کردیم تا فیلم از حوصله مردم خارج نشود.

وی همچنین با عنوان اینکه اگر داستان تکراری بازهم تاثیرگذار باشد، می‌تواند موضوع خوبی باشد، اظهار کرد: مطمئنا اگر داستان و قصه‌ای بوی کهنگی بدهد، نباید سراغ آن رفت، اما وقتی یک موضوع بتواند روی مخاطب تاثیر بگذارد اتفاق خوبی افتاده است.

کارگردان فیلم سینمایی خانه دختر درباره انتخاب بازیگران گفت: من دوستی چند ساله‌ای با حامد بهداد داشتم و همیشه به دنبال همکاری با او بودم. وقتی فیلمنامه را از آقای شهبازی گرفتم، خودش گفت که این نقش را برای حامد بهداد نوشته‌ام.

محمد شایستهدرباره تهیه‌کنندگی فیلم خانه دختر گفت: این فیلمنامه را روی میز برادرم دیدم و یک ساعت بعداز خواندن آن با آقای شاه حسینی تماس گرفتم و گفتم من این فیلم را پیگیری می‌کنم و بعداز انجام دادن کار‌ها، توانستیم چهارماه بعد فیلمبرداری را شروع کنیم.

رویا تیموریان(از بازیگران فیلم) با اشاره به اینکه نقش مثبت و منفی اهمیت چندانی دارد؛ اظهار کرد: برای من مثبت و منفی بودن، کوتاه و بلند بودن نقش‌ها اهمیت ندارد، بلکه ساختار فیلم و گروه برایم مهم است.

وی همچنین افزود: من دوست دارم نقشی را بازی کنم که ذهنم را درگیر خودش کند؛ نقشی را می‌پسندم که با آن ارتباط برقرار کنم. به نظرم بازیگر باید از نقشی که دارد لذت ببرد و با آن ارتبط برقرار کند.

تیموریان اظهار کرد: وقتی فیلمی براساس سناریوی خوبی ساخته شد، کارگردان و عوامل دیگر فیلم می‌توانند تصاویر بهتری بسازند و در کنار این‌ها مجموعه خوبی را هم شاهد باشیم.

وی همچنین گفت: من آدم روراستی هستم و حتی فیلم‌های خودم را نقد می‌کنم؛ اما از کلیت فیلم «خانه دختر» خوشم می‌آید، البته باید فیلم را دوباره ببینم و مطمئنا فیلم زوایای پنهانی دارد که با چند بار دیدن می‌توان نکات و جنبه‌های مختلف آن را پیدا کرد.

حامد بهداد(از بازیگران اصلی فیلم) نیز در نشست رسانه‌ای حضور داشت و عنوان کرد: امیدوارم امسال شاهد فیلم‌های خوبی باشیم و دعا می‌کنم سینمای ما از اقتصاد و از بیماری سوژه و موضوع رهایی پیدا کند.

وی یادآور شد: اجازه بدهید با اعتماد دو طرفه‌ای که بین ما وجود دارد فیلم‌های بهتری بسازیم؛ فیلم‌هایی مبتنی‌برواقعیت‌هایی که در بطن جامعه وجود دارد.

بهداد با شوخ طبعی دعا کرد و گفت: خدایا به سینما، ‌ قصه، فرهنگ و روابط نورانی ما که باعثافتخار ما در جهان است شفا بده. دعا می‌کنم سینمای ما از بیماری اقتصادی و سوژه نجات پیدا کند. دعا می‌کنم حال همه ما خوب شود چون حال‌مان خوب نیست.

رعنا آزادی‌ور(بازیگر نقش اصلی فیلم) با اشاره به اینکه فیلم‌های دیگر او در جشنواره مربوط به نسل‌های قبل هستند، اظهار کرد: اولین بار است که فیلم را دیدم و هنوز تحت تلثیر آن هستم، ولی از کلیت آن لذت بردم.

وی ادامه داد: آقای شاه‌حسینی از چهار ماه قبل با من صحبت کرده بودند و برای اولین بار است که احساس رضایت از فیلم خودم را دارم و نقشم را هم خیلی می‌پسندم.

میثم مولایی(تدوینگر این اثر سینمایی) نیز گفت: خیلی اتفاق خوبی بود که ما فیلمبرداری فیلم را اردیبهشت و خرداد انجام دادیم و فرصت مناسبی برای تدوین داشتیم. اما در حدود ۲۰ دقیقه از فیلم را کم کردیم تا فیلم از ریتم خارج نشود.

حامد بهداد جشنواره فیلم فجر سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر دعای حامد بهداد برای سینمای ایران چه بود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر