کد خبر: 239761 A

فیلم سینمایی استراحت مطلق به کارگردانی عبدالرضا کاهانی برای شرکت در جشنواره فیلم فجر فرم جشنواره را تکمیل کرد و درمعرض قضاوت هیات انتخاب قرار گرفت ولی انتخاب نشد.

فیلم سینمایی استراحت مطلق به کارگردانی عبدالرضا کاهانی برای شرکت در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر فرم جشنواره را تکمیل کرد و درمعرض قضاوت هیات انتخاب قرار گرفت ولی انتخاب نشد اما انگار ماجرای انتخاب نشدن این فیلم متفاو‌تر از فیلم‌های دیگر بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تهیه‌کنندگان ابتدا فیلم را در مدت زمان ۷۶ دقیقه به شورای پروانه نمایش برای اخذ مجوز ارائه کردند اما شورا اعلام کرد بهتر است فیلم در‌ هیات انتخاب دیده شود. هیات انتخاب نیز فارغ از بحثممیزی فیلم را تماشا کرد و آخرین ساخته کاهانی از میان ۷ رای، ۴ رای اولیه را آورد. هرچند احمد امینی یکی از اعضائ هیات انتخاب اعلام کرد این فیلم فقط ۳ رای داشته است. اما فیلم همچنان مشکل ممیزی داشت و دوگونه اشکال به فیلم وارد شد: اولین اصلاحی که به فیلم در‌‌ همان زمان نمایش در هیات انتخاب وارد شد؛ سکانسی بود که در آن بازیگران فیلم فوتبال بازی می‌کنند و دومین اشکال به تغییر حدود ۸ دیالوگ از فیلم بازمی‌گشت.

سازندگان فیلم متعهد می‌شوند که دیالوگ‌ها را اصلاح کنند اما بدلیل اینکه با حذف سکانس فوتبال، زمان فیلم به کمتر از زمان موردنیاز برای بخش مسابقه می‌رسد با مسولان جشنواره فیلم فجر گفتگو می‌کنند تا این صحنه حذف نشود و از قرار معلوم این مسئله نیز پذیرفته می‌شود.

اما بعداز اعلام اسامی فیلم‌های حاضر در بخش سودای سیمرغ اسم فیلم استراحت مطلق اعلام نمی‌شود و سازندگان فیلم نیز به این امر اعتراض می‌کنند. آنها همچنان منتظر هستند تا وضعیت فیلم‌شان روشن شود. گویا بعضی از اعضائ هیات انتخاب تصور می‌کردند اگر فیلم پذیرفته شود سازندگان آن دیگر دیالوگ‌ها را اصلاح نمی‌کنند.

فیلم استراحت مطلق اولین فیلم عبدالرضا کاهانی بعداز بازگشت به ایران است و در آن بازیگرانی همچون ترانه علیدوستی، بابک حمیدیان، رضا عطاران، مجید صالحی، فریده فرامرزی و امیرشهاب رضویان ایفای نقش می‌کنند.

کاهانی در زمان حضورش در فرانسه فیلم سینمایی " حالا وقت داریم " را کارگردانی کرده است.

آیا استراحت مطلق کاهانی در جشنواره فیلم فجر به نمایش در می‌آید؟
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر