کد خبر: 236714 A

توسط بابک کریمی صورت گرفت؛

عکس‌های پشت صحنه فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به گنجینه آثار اهدایی هنرمندان به پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل اهدا شد.

عکس‌های پشت صحنه فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به گنجینه آثار اهدایی هنرمندان به پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل اهدا شد.

به گزارش ایلنا؛ بابک کریمی، بازیگر، کارگردان، فیلمبردار و تدوینگر سینما، فارغ التحصیل فیلمبرداری از ایتالیا و تدوینگر و مدرس سینما در ایتالیا، ۲۳ قطعه از عکس‌های فیلم «جدایی نادر از سیمین» را به گنجینه آثار اهدایی هنرمندان به پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل هدیه داد.

این عکس‌ها تصویرگر لحظات خاصی از پشت صحنه تنها فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار است که خود بابک کریمی(بازیگر فیلم جدایی نادر از سیمین) ۲۰ قطعه آن را عکاسی کرده است و تاکنون تنها یکبار دریک نمایشگاه در فرانسه به نمایش درآمده است.

بابک کریمی در متن اهدای این هدیه به صندوق حمایت از فیلمسازان مستقل فیلم کوتاه و مستند آورده است:

هر فیلم یک سفر است / سفری جادویی در یک دنیای خیالی / بازیگری مرا به دوران کودکی‌ام می‌برد. زمانی که پا‌هایم روی زمین بود و ذهنم در هوا / «جدایی» یکی از بهترین تجربیات انسانی من بود، این را‌‌ همان موقع حس می‌کردم / این عکس‌ها خاطرات لحظه‌های من است از آن روزها / برای تماشاچی شاید فقط یک فیلم باشد، ولی برای من یک فصل زندگیست.

در این خبر آمده است: این هدایا در کنار هدایای اهدایی سایر هنرمندان و هنردوستان کشور قرار است بزودی در قالب یک نمایشگاه و با شرایطی خاص در جهت اعتلای سینمای مستقل کوتاه و مستند کشور به تجار، مجموعه داران و علاقه مندان فروخته شود و از مبالغ به دست آمده برای تولید و حمایت از فیلم‌های مستقل کوتاه و مستند، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید و هفته‌های فرهنگی فیلم، بورسیه‌های هنری و هر گونه تلاش در جهت رشد و پیشرفت فیلمسازان مستقل فیلم کوتاه و مستند ایرانی استفاده گردد.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید ۲۳ تا ۲۵ دی ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

اهدای عکس‌های تنها فیلم اسکاری ایران به گنجینه آثار اهدایی هنرمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر