کد خبر: 236647 A

برای نخستین بار مسابقه‌ طرح اولیه‌ فیلم‌نامه سینمایی در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برگزار می‌شود.

برای نخستین بار مسابقه‌ طرح اولیه‌ فیلم‌نامه سینمایی در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این طرح به منظور حمایت از فیلمنامه‌نویسان و نویسندگان سینما و تشویق سینماگران و فیلمنامه‌نویسان کشور به تدوین، نگارش و تولید فیلمنامه‌های سینمایی با محوریت سینمای شهری ازسوی شورای سیاستگذاری این جشنواره پیش‌بینی شده است.

برگزارکنندگان جشنواره فیلم شهر از نویسندگان و فیلمنامه نویسان کشور دعوت کرد تا طرح اولیه‌ فیلم‌نامه سینمایی را با موضوعاتی همچون: «اشاعه فرهنگ مهربانی»، «تقویت روحیه صبر میان شهروندان»، «گسترش نشانه‌ها و نمادهای فرهنگ اسلامی - ایرانی در شهر»، «اشاعه و ارتقاء فرهنگ نظم و قانون گرایی»، «توجه شهروندان به ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «آشنایی شهروندان با تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب‌های آن» و «تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه‌های مثبت افزایش جمعیت» برای دبیرخانه جشنواره ارسال یا تحویل نمایند.

طرح‌های ارسالی باید در ۵ صفحه A۴(فونت نازنین با اندازه ۱۶) ۱۸ سطری تایپ شوند. مهلت ارسال آثار تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۳۰ بهمن خواهد بود. افراد متقاضی باید فرم سوابق هنری خود را به همراه یک قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند، دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار مغایر با قوانین جشنواره معذور است.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم شهر اعلام کرد: پس از بررسی آثار رسیده، ۲۰ طرح اصیل(ارژینال) و ۱۰ طرح اقتباسی برای شرکت در جشنواره برگزیده خواهند شد. ضمناً علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۱۹۶۷۲۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند و یا به سایت جشنواره به آدرس www. urbanfilmfest. org مراجعه نمایند.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم شهر را با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و توجه به هویت دینی در بهار سال ۱۳۹۴ در تهران برگزار می‌کند.

برگزاری مسابقه‌ طرح اولیه‌ فیلم‌نامه سینمایی در جشنواره فیلم شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر