کد خبر: 216950 A

پنجاه و هفتمین شمارهٔ مجلهٔ ۲۴ با پرونده‌ای درباره‌ِی فیلم ماهی و گربه منتشر شد.

پنجاه و هفتمین شمارهٔ مجلهٔ ۲۴ با پرونده‌ای درباره‌ِی فیلم ماهی و گربه منتشر شد.

به گزارش ایلنا، گفت‌وگوی حسین معززی‌نیا با شهرام مکری، یادداشت‌هایی از مجید اسلامی، محمد وحدانی و یحیی نطنزی، بررسی تأثیرپذیری شهرام مکری از موریتس اشر، شبیه‌ُسازی لوکیشن ماهی و گربه و شخصیت‌شناسی فیلمعناوین تعدادی از مطالب این پروندهٔ مفصل است. تصویر روی جلد این شماره هم به مناسبت همین پرونده به عکسی از بابک کریمی در ماهی و گربه اختصاص دارد.
در بخش سینمای ایران شمارهٔ جدید ۲۴ علاوه بر این پرونده می‌توانید گزارش‌هایی دربارهٔ روند اجرای طرح هنر و تجربه، ارزشگذاری کیفیت بازیگران فیلم‌ها روی پرده و معرفی تولیدات جدید سینمای ایران بخوانید.
در بخش سینمای دنیای شمارهٔ آبان‌ماه ۲۴ پرونده‌ای دربارهٔ فعالیت‌های تلویزیونی و سریال‌ُسازی فیلمسازان بزرگ منتشر شده است. بررسی امکانات تلویزیون برای درام‌پردازی، تأثیر سریال کارآگاه حقیقی بر کوچ سینماگران به تلویزیون، تأثیر پیشرفت تکنولوژی بر جذاب‌َشدن تماشای سریال و نظر کارگردان‌های سر‌شناسی مثل استیون سودربرگ، دیوید فینچر، مارتین اسکورسیزی، پل تامس اندرسون، مایکلمان و دیوید لینچ دربارهٔ کار در تلویزیون عناوین مهم‌ترین مطالب این پرونده است. در این بخش از مجله می‌توانید خوانندهٔ مطالب جذابی درباره‌ِ‌ی افت فروش فیلم‌های تابستانی، وداع تولیدات سینمایی بالوکیشن‌های واقع در هالیوود، آیندهٔ پوسترهای سینمایی و معرفی جدید‌ترین فیلم‌های اکران شده در سینماهای جهان باشید.
یادداشت‌هایی دربارهٔ سریال‌های مرگ یک مسافر وسقوط و ریویوهایی بر فیلم‌های دو چهرهٔ ژانویه، گربهٔ کوچک عجیب، لبهٔ فردا و ولگرد هم در بخش راهنمای این شماره از مجلهٔ ۲۴ منتشر شده است. جدید‌ترین قسمت آموزش رایگان نوشتن نقد فیلم و گفت‌وگو با محمدعلی سجادی و سام مندس دربارهٔ اولین فیلم‌های بلندشان هم در بخش کارگاه منتشر شده است.
خاطرهٔ دیدار راجر ایبرت با وودی آلن، یادی از موسیقی متن خاطره‌انگیز اشک‌ها و لبخند‌ها، یک سکانس ماندگار از پرواز بر فراز آشیانهٔ فاخته و پروندهٔ بازنگری فیلم زنی تحت تأثیر را می‌توانید در بخش نوستالژی بخوانید. فرنوش حبیب‌نژاد، فیروزه گلسرخی، بهداد آوند امینی و احسان عمادی هم در بخش وبلاگ یادداشت‌هایی دربارهٔ تجربهٔ تماشای فیلم ترسناک نوشته‌اند.

شمارهٔ آبان‌ماه مجلهٔ ۲۴ منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر