کد خبر: 213044 A

سفیر کمپین کودکان امید:

این پروژه یکی از موفق‌ترین پروژه‌های سامسونگ است که از ایران آغاز و پس از آن به بسیاری از کشورهای دیگر نیز راه پیدا کرده است.

سفیر کمپین کودکان امید و سفیر یونیسف اظهار داشت: حقوق کودکان، موضوعی جهانی و همیشگی است و همه ما باید به فکر فراهم آوردن امکانات آموزشی و تحصیلی برای همه کودکان باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مهتاب کرامتی در مراسم افتتاح بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان خوزستان، گفت: همیشه دغدغه کودکان را داشتم و تلاش کردم در حد توانم به پیشرفت و بالندگی آن‌ها کمک کنم، همین موضوع برایم انگیزه‌ای شد تا با افتخار همراه کودکان امید شوم. پروژه‎ای که یکی از موفق‌ترین و هدفمند‌ترین فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی در کشورمان است و تاکنون دستاوردهای بسیاری داشته است.

کرامتی تصریح کرد: بر این باورم که حقوق کودکان، موضوعی جهانی و همیشگی است و آموزش و رشد کودکان نگرانی همه ماست و هر گونه تلاشی در جهت تحقق آن، ‏ ارزشمند خواهد بود چرا که آینده از آن کودکان است و دنیای فردا با دستان آن‌ها ساخته می‌‌شود.

وی با بیان اینکه بیایید دنیایی پر از تصویر و رنگ و نور را برای فردای کودکان‌مان بسازیم، عنوان کرد: من به عنوان سفیر کمپین کودکان امید، با افتخار اعلام می‌‌کنم که کوچک‌ترین اقدام برای این کودکان، گرانقدر و ارزشمند است. و همین‌جا از اصحاب رسانه، فعالان کسب و کار و دوستداران حوزه کودک دعوت می‌‌کنم تا در ساختن دنیایی پر از امید و نقش و خیال برای عزیزانمان مشارکت کنید و همراه کودکان امید باشید.

مدیر عامل انجمن نابینایان کشور نیز در این مراسم گفت: نهادهای دولتی باید در خصوص اشتغال نابینایان همکاری کنند.

علی‌اکبر جمالی، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۱ بنابه پیشنهاد شرکت سامسونگ، قرار شد حرکت ویژه‌ای برای افراد نابینا پیاده شود که طی مذاکرات بنا بر این شد که این پروژه تحت عنوان کتابخانه گویا برای کودکان نابینا افتتاح شود.

وی افزود: برای اطمینان از علمی بودن این حرکت، مطالعات بسیاری صورت گرفت و مشخص شد که مراکز و نهادهای بسیاری در کشور وجود دارند که برای نابینایان کتاب تهیه کنند.

جمالی گفت: با حمایت شرکت سامسونگ، این حرکت مفید و ارزنده انجام شد که در کشور ما در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان و گلستان صورت گرفت که نهمین کتابخانه، در اهواز افتتاح شد و این روند تا پایان دی‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

همچنین، مدیرعامل شرکت سامسونگ، در ایران گفت: این پروژه از موفق‌ترین پروژه‌های سامسونگ است که از ایران آغاز و پس از آن به بسیاری از کشورهای دیگر نیز راه پیدا کرده است.

دوک پارک اظهار کرد: ما اینجا دور هم جمع شده‌ایم تا افتتاح نهمین کتابخانه گویا در کشور ایران را در شهر زیبای اهواز و در کنار رودخانه کارون که خاستگاه تمدن غنی و با عظمت ایران است، جشن بگیریم.

وی افزود: بسیار خوشحالم که برای نخستین بار در جمع مردم خونگرم و مهمان‌نواز جنوب ایران هستم و از اینکه سامسونگ توانسته قدم دیگری در راه تحقق پروژه کودکان امید بردارد، به خود می‌بالم.

دوک پارک گفت: به عنوان مدیر عامل شرکت سامسونگ در ایران لازم می‌دانم که بگویم اهداف ما به عنوان یک شرکت فعال و پیشرو در زمینه فناوری، تنها در تولید و ارائه محصولات خلاصه نمی‌شود.

وی تصریح کرد: کتابخانه گویا یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های ما در پروژه کودکان امید است که با هدف تسهیل آموزش و خدمت‌رسانی به کودکان نابینا و کم‌بینا صورت گرفته است؛ این پروژه یکی از موفق‌ترین پروژه‌های سامسونگ است که از ایران آغاز و پس از آن به بسیاری از کشورهای دیگر نیز راه پیدا کرده است.

دوک پارک ابراز امیدواری کرد: این حرکت سرآغاز تلاشی نو برای رشد، شکوفایی و به بار نشستن استعدادهای درخشان کودکان شهر اهواز باشد.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر