کد خبر: 212587 A

مجید جوانمرد:

تنها راه نجات سینمای ایران بال و پر دادن به بخش خصوصی است و اگر خواهان سینمایی زنده واستاندارد هستیم باید به این مسئله توجه شود.

مجید جوانمرد کار گردان سینمای ایران که سالها فعالیتش در سینما کم شده بود به تازگی قصد دارد تا فیلم جدیدی را بسازد جوانمرد که فیلم جدیدش به نام آدم باش در مرحله پیش تولید قرار داد با انتشار یادداشتی درباره کارنکردن این سالهایش توضیح داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا متن یادداشت مجید جوانمرد که نسخه ای از آن در اختیار ایلنا قرار گرفته است بدین شرح است:

«پروژه قبلی اینجانب به نام «کرگدن» که دو سال به دنبال تامین سرمایه‌اش بودم، سرانجام به بن‌بست رسید و ناامیدانه پرونده‌اش را بستم و کنار گذاشتم. این مسئله واقعیتی است که به واقع باید به آن رسیدگی شود بلکه شایدمنجر به حل این معضل در سینمای ایران باشد. البته یکی دو مورد خاص در آن پروژه به خود سنجاق کرده بودم و روی آن پافشاری می‌کردم که حتماًلحاظ کنم که باز شاید علت پیدا نکردن سرمایه‌گذار باشد. یکی آنکه می‌خواستم بعنوان فیلمسازی مستقل در بخش خصوصی عمل کنم و یکی آنکه خود تهیه‌کننده اجرائی آن باشم. توقع زیادی نبود زیرا حق خود می‌دانستم که مدیریت کار را در دست خویش بگیرم و از تجربیات گذشته در این امر استفاده کنم. ضمن آنکه اگر می‌خواستم با تهیه‌کننده دیگری کار کنم، مطمئناً دچار مشکل می‌شدم و می‌بایست تحت اوامر و سلیقه آنان فیلم می‌ساختم که قبلاً مرتکب این عمل شده بودم و چوبش را نیز مکرر خورده بودم. بنده معتقدم تنها راه نجات سینمای ایران بال و پر دادن به بخش خصوصی است و اگر خواهان سینمایی زنده واستاندارد هستیم باید به این مسئله توجه شود. بگذریم…
هفت هشت سال بود که کار درست و حسابی نکرده بودم و با اینکه شدیداً محتاج کار بودم اما ترجیح می‌دادم که به شکل حرفه‌ای اقدام کنم وتن به هر کاری ندهم. با اینکه بسیار بدبختی و خانه‌نشینی در برداشت… و باز بگذریم، … فیلمنامه‌ای به دستم رسید، نوشته محمود روزبهانی به نام «آدم باش» که نیمی از سرمایه آن مهیا بود. فیلمنامه را بازنویسی کردم و بلافاصله پیش تولید را آغاز کردیم. «آدم باش» قصه‌ای طنز - فانتزی دارد و نمی‌شود گفت ژانر کمدی. فیلمنامه مرا به یاد آثار فیلمسازانی مثل بلیک ادوارد، وودی آلن یا بیلی وایلدر می‌انداخت و پشتوانه‌ای می‌شد تا بتوانم راحت با آن برخورد کنم. ابتدا چون تا بحال در این ژانر کار نکرده بودم دچار شک و تردید شدم اما احاطه‌ام بر آثار مشابه فیلمسازان کلاسیک هالیوود، این نیرو را در من بوجود آورد تا بتوانم فیلمنامه را آنطور که می‌بایست بازنویسی کنم. امیدوارم کار‌ها به خوبی پیش برود… انشا ا…».

مجید جوانمرد قصد دارد تا فیلم سینمایی آدم باش را به زودی کارگردانی کند

عوامل فیلم سینمایی آدم باش که تاکنون حضور نیوشا ضیغمی در آن قطعی شده است به شرح زیر است:
برخی از عوامل فیلم سینمایی «آدم باش» عبارتند از: نویسندگان فیلمنامه: محمود روزبهانی و مجید جوانمرد، تهیه‌کننده و کارگردان: مجید جوانمرد، سرمایه‌گذار: رضا درودی، مدیر تولید: رضا نوروزی، مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: علی مردانی، مدیر فیلمبرداری: حسن اسدی، طراح هنری صحنه: بهزاد آدینه، طراح گریم: علی بهرامی‌فر، صدابردار: مهدی دارابی، دستیار برنامه‌ریز و دستیار دوم کارگردان: مرضیه اکبرنژاد، جانشین تولید: حمید رضا وفایی، طراح لباس: مژگان عیوضی، عکاس: لیلا خوش‌کنار، منشی صحنه: آناهید روستا، مدیر تدارکات: شهرام اسلامی، دستیار اول فیلمبردار: رضا کارآگاه، دستیاران صدا: داوود قلی‌پور و فریدون حاتم‌نژاد، دستیار صحنه: مهدی کریمی، دستیار لباس: ریحانه جان بزرگی، مسئول امور مالی: علی رنجدوست، مجریان گریم: علی اژدری و حلیمه قشقایی، حمل ونقل: صادق بهبودی، خدمات: صابر گراوند، مشاور رسانه‌ای: سیدمحمدصادق لواسانی.

تنها راه نجات سینمای ایران بال و پر دادن به بخش خصوصی است مجیثد جوانمرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر