کد خبر: 212577 A

فیلم سینمایی «مردان» به کارگردانی «بتین قبادی» به عنوان نماینده کشور عراق، به هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۵ معرفی شد.

فیلم سینمایی «مردان» به کارگردانی «بتین قبادی» به عنوان نماینده کشور عراق، به هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۵ معرفی شد.
به گزارش ایلنا، بعد از نمایش موفقیت‌آمیز فیلم سینمایی «مردان» جدید‌ترین اثر «بتین قبادی» در سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در کانادا، این فیلم از طرف کمیته فرهنگی وزارت فرهنگ و هنر عراق و همچنین وزیر فرهنگ این کشور، برای معرفی به هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی آکادمی اسکار در سال ۲۰۱۵ برگزیده شد.
«مردان» فیلمی انسانی، عمیق و گنگ است که در بک‌گراندش(پس زمینه‌اش) زندگی پیشمرگان کُرد را به‌خوبی نشان می‌دهد در این فیلم، پیشمرگه‌ای کُرد در کودکی داستانی برایش اتفاق می‌‌افتد؛ وی در طبیعت وحشی و در بین کوههای کردستان به دنبال مرد گمشده‌ای می‌گردد.
تاکنون جشنواره‌های مختلفی در سطح جهان، خواستار حضور فیلم سینمایی «مردان» در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی خود بوده‌اند و این فیلم، در سالجاری در کنار حضور در هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی آکادمی اسکار تحت عنوان علوم و هنرهای سینمایی، در این رویدادهای هنری نیز شرکت خواهد کرد.
«مردان» در نخستین حضور بین‌المللی خود، در بخش «اکتشافات» Discovery تحت عنوان «آینده سینمای جهان» در سی‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در کانادا روی پرده ‌رفت.
این جشنواره در بخش‌های رقابتی داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن از روزهای ۱۳ تا ۲۳ شهریورماه امسال(۴ تا ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۴) در شهر تورنتو در کشور کانادا برگزار شد.

انیمیشن جشنواره بین المللی فیلم جهان سینمای جهان طبیعت عراق فرهنگ و هنر کانادا مردان فیلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر