کد خبر: 212461 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد:

قرار بود ۱۸ سینما؛ سانس‌های صبح و بعداز ظهر خود را به نمایش این فیلم اختصاص دهد اما این کار انجام نشد. با سینماهای نمایش‌دهنده فیلم هم که تماس می‌گیریم؛ به‌جای اعلام سانس نمایش کاغذ خروس‌نشان؛ فیلم‌های دیگر را اعلام می‌کنند.

فیلم سینمایی کاغذ خروس نشان به کارگردانی مریم میلانی از جشنواره‌ها و سازمان‌های مختلف جوایز بسیاری گرفته و این روز‌ها در سینماهای ایران درحال اکران است اما کارگردان فیلم از وضعیت اکران فیلمش به شدت ناراضی‌ست.

مریم میلانی(کارگردان فیلم کاغذ خروس نشان) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ با اشاره به وضعیت اکران فیلمش گفت: قرارداد فیلم ما به‌صورت اکران در گروه سینمایی آزاد ثبت شد و قرار بود ۱۸ سالن سینمایی در این گروه؛ سانس‌های صبح و بعداز ظهر خود را به این فیلم اختصاص دهد اما متاسفانه در عمل این اتفاق نیفتاد. از طرف دیگر زمانی که با این سالن‌های سینمایی تماس می‌گیریم به‌جای اعلام سانس نمایش فیلم کاغذ خروس نشان؛ فیلم دیگری را اعلام می‌کنند.

میلانی با اشاره به اینکه چاره‌ای برای اکران فیلم خود در این شرایط نداشته؛ گفت: اگر در این زمان فیلم را اکران نمی‌کردیم به دلیل همزمانی با ماه‌های محرم و صفر و همچنین جشنواره فیلم فجر و فصل امتحانات کودکان؛ دیگر فرصتی برای اکران فیلم پیدا نمی‌شد.

کارگردان فیلم کاغذ خروس نشان با اشاره به اینکه این فیلم در بیش از ۱۵۰ جشنواره شرکت کرده؛ گفت: کسب جوایزی همچون جایزه صلح جهانی فیلم منتخب وزارت آموزش و پرورش جایزه یونسیف سازمان بهزیستی ازجمله جوایزی است که این فیلم کسب کرده است.

وی ادامه داد: تمام هزینه‌های ساخت این فیلم را خودم تقبل کردم. متاسفانه با وجود آنکه این اثر؛ یک فیلم فرهنگی است اما توجهی به آن نمی‌شود و اطلاع‌رسانی خوبی برای اکران این فیلم صورت نمی‌گیرد.

میلانی افزود: از آموزش و پرورش و سایر نهاد‌هایی که محتوای فیلم را قبول داشتند و آن را به عنوان فیلم منتخب خود و همچنین نمایش برای مدارس انتخاب کردند؛ تقاضا دارم که در اطلاع‌رسانی فیلم و همچنین کمک به دیده شدن آن بیشتر همکاری کنند.

وی ادامه داد: این فیلم تحسین وزیر ارشاد را بدنبال داشت و یک فیلم فرهنگی است. فیلم‌های فرهنگی هم برای دیده شدن به اطلاع‌رسانی بیشتری نیاز دارند و نباید قربانی فیلم‌های دیگر شوند.

گلایه کارگردان «کاغذ خروس‌نشان» از وضعیت اکران فیلمش مریم میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر