کد خبر: 212458 A

فیلم سینمایی «خاطرات روی سنگ» به کارگردانی «شوکت امین کورکی» در بخش غیررقابتی «پنجره‌ای به سینمای آسیا» در نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان کره جنوبی به نمایش درآمد.

فیلم سینمایی «خاطرات روی سنگ» به کارگردانی «شوکت امین کورکی» در بخش غیررقابتی «پنجره‌ای به سینمای آسیا» در نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان کره جنوبی به نمایش درآمد.

به گزارش ایلنا، فیلم سینمایی «خاطرات روی سنگ»(بیره‌وه‌رییه‌کانی سه‌ر به‌رد) Memories On Ston جدید‌ترین اثر «شوکت امین کورکی» کارگردان کُرد عراقی و با فیلمبرداری سینماگر ایرانی «سالم صلواتی» که با همکاری تعدادی از عوامل سینمای ایران، آلمان و اقلیم کردستان عراق آماده شده است، در سومین حضور بین‌المللی خود در سه سانس مختلف در روزهای ۱۲ و ۱۴ و ۱۷ مهرماه جاری(۴ و ۶ و ۹ سپتامبر ۲۰۱۴) در بخش غیررقابتی «پنجره‌ای به سینمای آسیا» در نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان در کشور کره جنوبی روی پرده رفت.
این جشنواره با نمایش ۳۱۳ فیلم از فیلمسازان ۷۹ کشور جهان در چندین بخش رقابتی اصلی از جمله؛ «جریان‌های نو»، بخش رقابتی «موج نو»، بخش غیر رقابتی «پنجره‌ای به سینمای آسیا»، بخش رقابتی و غیررقابتی «سینمای امروز کره»، بخش ویژه «گالا»، بخش غیررقابتی «سینمای جهان»، بخش رقابتی و غیررقابتی «فیلم‌های کوتاه و مستند و کودک»، بخش غیررقابتی «سینمای باز»، «برنامه‌های ویژه»، «فیلم‌های ترسناک» و بخش «بزرگداشت سینماگران کره جنوبی، در روزهای ۱۰ تا ۱۹ مهرماه جاری(۲ تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۴) در شهر پوسان کره جنوبی برگزار می‌شود.
فیلمنامه «خاطرات روی سنگ» که توسط «شوکت امین» و «ممد اکتاش» نوشته شده است، قبل از آغاز مرحله فیلمبرداری، جایزه بهترین فیلمنامه را از آکادمی جوایز اسکرین «آسیا پسیفیک»(APSA) استرالیا، جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین‌المللی فیلم گوتنبرگ سوئد و همچنین جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان کره جنوبی را دریافت کرده بود.
این فیلم در اولین نمایش بین‌المللی خود و با حضور «شوکت امین» کارگردان آن، «ممد اکتاش» فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده و همچنین «حسین حسن» بازیگر اصلی آن، در بخش افق‌های چهل‌ونهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری در کشور جمهوری چک روی پرده ‌رفت.
«خاطرات روی سنگ» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اوراسیا Eurasia در شهر آلماتی در کشور قزاقستان به نمایش درآمد.
این جشنواره با نمایش ۲۰۰ فیلم از فیلمسازان ۳۰ کشور جهان در چندین بخش رقابتی و غیر رقابتی در روزهای ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه امسال(۱۵ تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴) در شهر آلماتی بزرگ‌ترین شهر کشور قزاقستان برگزار شد.

نمایش فیلم «خاطرات روی سنگ» در جشنواره فیلم پوسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر