کد خبر: 212399 A

مرحوم حامد خسروی ۴۵ فیلم و مجموعهٔ مستند را در کارنامهٔ خود داشت و موفق به دریافت جوایزی مانند سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره سینماحقیقت؛ بهترین فیلم تورنتو و بهترین فیلم ادینزه اتریش شده بود.

صبح روز گذشته در یک سانحهٔ رانندگی حامد خسروی مستندساز جوان درگذشت.

به گزارش ایلنا؛ حامد خسروی ۴۵ فیلم و مجموعهٔ مستند را در کارنامهٔ خود دارد و با مستندهایی چون چراغ پشتان، دیوار بچه‌ها، راند ۲۰۵، ترانه اندوهگین کوهستان، موفق به دریافت جوایزی چون سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند از جشنوارهٔ فیلم فجر، جایزهٔ بهترین فیلم بخش مسابقهٔ بین‌الملل جشنواره سینما حقیقت، جایزهٔ بهترین فیلم جشنوارهٔ تورنتو کانادا و جایزهٔ بهترین فیلم از جشنوارهٔ ادینزه اتریش شده بود.

حامد خسروی همواره رابطهٔ نزدیکی با انجمن سینمای جوانان ایران داشت. از آخرین فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در دفترانجمن در بندر انزلی، انتخاب و داوری فیلم‌های بخش مسابقهٔ پنجاه و یکمین جشنوارهٔ منطقه‌ای انجمن سینمای جوانان کشور - آفتاب و همکاری برای ساخت یک پروژهٔ فیلم مستند و مشاور چندین پروژهٔ فیلم کوتاه در دفتر انزلی اشاره کرد.

حامد خسروی صبح روز گذشته در یک سانحهٔ رانندگی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. در این سانحه محمدرضا نسیمی تدوینگر آخرین مستند خسروی نیز همراه وی بوده که در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

پیکر این مستندساز فقید صبح امروز جمعه ۱۸ مهرماه ساعت ۹ صبح از گلزار شهدای بندر انزلی تشییع شد.

کارگردان ترانه اندوهگین کوهستان درگذشت حامد خسروی درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر