کد خبر: 199573 A

پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب – اراک با برگزاری آیین اختتامیه در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) واقع در شهر خمین، برگزیدگان بخش‌های مختلف را شناخت.

برگزیدگان پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب – اراک معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آفتاب – اراک در بخش فیلم شامل بخش‌های(پژوهش فیلم مستند، فیلمنامه، تصویربرداری، تدوین، صدا، جانبخشی در آثار پویانمایی، بهترین فیلم پویانمایی، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم داستانی، استعداد جوان، تقدیر هیئت داوران، جایزه بزرگ جشنواره) فیلمنامه و عکس برگزیدگان خود را شناخت و با اهدا ۱۶ تندیس، ۲۵ دیپلم افتخار، ۶ لوح تقدیر و چهارصد و هفده میلیون ریال جایزه نقدی از آن‌ها تقدیر کرد.

برترین‌های بخش‌های مختلف این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند:

بخش پژوهش فیلم مستند:
از میان ۳ کاندید: ذلف آباد، دیار خاموش، همه آنچه که من دارم و اوزال
تندیس جشنواره و مبلغ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می‌شود به سیما ابراهیمی و حمیدرضا افرحی عراقی محققین فیلم ذلف آباد، دیار خاموش از اراک

بخش فیلمنامه:
از میان ۵ کاندید فرزندان، جای خالی، آپارتمان مورچه‌ها، خاکستر و باد و دیوار
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می شود به توفیق امانی برای فیلم " آپارتمان مورچه‌ها " از مریوان

بخش تصویربرداری:
از میان ۵ کاندید ۱۱P. T. S. D، خاکستر و باد، فرزندان و اوزال
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می‌شود به محمودرضا مافی تصویربردار فیلم " فرزندان " از ساری

بخش تدوین:
از میان ۶ کاندید: اوزال، سپیده، خون مردگی، فرزندان، خاکستر و باد ۱۱P. T. S. D
تندیس جشنواره و مبلغ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می‌شود به امید میرزایی تدوین گر فیلم " ۱۱P. T. S. D " از شیراز

بخش صدا:
از میان ۴ کاندید ۱۱P. T. S. D، خاکستر و باد، خون مردگی و اوزال
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می‌شود به مهدی تنگستانی‌زاده صداگذار فیلم " ۱۱P. T. S. D " از شیراز

بخش جان بخشی در آثار پویانمایی:
تندیس جشنواره و مبلغ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ریال اهدا می شود به سروش نجفی، جعفرصیادی و زهراصیدی انیماتوران فیلم " جایی برای زندگی " از زنجان

بخش بهترین فیلم پویانمایی:
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۵ریال اهدا می‌شود به مریم فرحزادی کارگردان فیلم " نقش هر پرده " از بابل

بخش بهترین فیلم مستند:
از میان ۳ کاندید: خون مردگی، همه آنچه که من دارم، اوزال
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۵ریال اهدا می‌شود به محمد کارت کارگردان فیلم " خون مردگی " از شیراز

بخش بهترین فیلم تجربی:
از میان ۲ کاندید: قاب عکس روی دیوار و زندگی کاغذی
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۵ریال اهدا می‌شود به محمدرضا مرادی کارگردان فیلم " زندگی کاغذی " از اراک

بخش بهترین فیلم داستانی:
از میان۵ کاندید: فرزندان، جای خالی، خاکستر و باد، آپارتمان مورچه ها و ۱۱P. T. S. D
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۳۰ریال اهدا می‌شود به نگین امین‌زاده کارگردان فیلم " جای خالی " از شیراز

بخش استعداد جوان:
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۵ریال اهدا می شود به سینا مصطفی زاده برای فیلم تجربی " جار " از رشت،
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۵ریال اهدا می‌شود به داریوش رضایی برای فیلم مستند " دیواری از جنس رنگین کمان " از ساوه

تقدیر هیئت داوران:
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال اهدا می‌شود به حسن رستمانی بازیگر فیلم داستانی " فرزندان " از ساری،
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال اهدا می شود به ایمان حسن زاده کارگردان فیلم داستانی " ناچاری " از شیراز،
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال اهدا می شود به عباس سندی کارگردان فیلم مستند " سپیده " از رشت،
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال اهدا می شود به محمدعلی یزدان پرست کارگردان فیلم مستند " همه آنچه که من دارم " از اراک

جایزه بزرگ جشنواره:
تندیس جشنواره و مبلغ۰۰۰/۰۰۰ / ۴۰ ریال اهدا می‌شود به مسعود میرزایی کارگردان فیلم مستند " اوزال " از بندرعباس

بخش فیلمنامه:
ضمن تقدیر از سعید آهنگران مقدم برای فیلمنامه " درجه " از اراک و مهدی ابراهیمی برای فیلمنامه " سراب " از سده،
لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۵ ریال اهدا می شود به مهدیه غلام حسینی بهنمیری برای فیلمنامه مستند " آواز شالیزار " از ساری،

لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال به عنوان نفر سوم اهدا می شود به ساجده قدیری برای فیلمنامه انیمیشن " چرخه سیاه " از اراک،
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۲ ریال به عنوان نفر دوم اهدا می شود به محمدرضا مرادی برای فیلمنامه‌های " اسب ها به گوش می‌ایستند " و " یک کولاژ ساده از عشق، جنگ یا هرچیز که تو دوستش داری… " از اراک،
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۵ ریال به عنوان نفر اول اهدا می‌شود محمدعلی هاشم پور برای فیلمنامه داستانی " بوی پیراهن یوسف " از بابل

بخش اقتباسی:
لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۵ ریال اهدا می شود به تیمور قادری برای فیلمنامه " مورچه ها " از کامیاران،
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۲۰ ریال اهدا می‌شود به امیر کرمی برای فیلمنامه داستانی " جستجو " از زنجان

بخش عکس:
لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۳ ریال اهدا می‌شود به عمران اشرلو برای عکس «در راه زندگی» از بیجار،
لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۳ ریال اهدا می شود به ناصر محمدی برای عکس خیاط از زنجان،
لوح تقدیر و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۶ ریال به عنوان نفر سوم اهدا می‌شود به جواد عسکراوغلی برای عکس دور از مرکز در میدان از ارومیه،
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۸ ریال به عنوان نفر دوم اهدا می‌شود به مهدی سعادت برای عکس نور از ارومیه،
تندیس جشنواره و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ / ۱۰ ریال به عنوان نفر اول اهدا می شود به عادل عزیزی برای عکس شکیبایی از اراک.

برگزیدگان جشنواره سینمایی آفتاب معرفی شدند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر