کد خبر: 197514 A

در مراسم اکران خصوص فیلم خانوم مطرح شد:

فیلم خانوم فیلمی خوش ساخت است که با ظرافت اسیب‌های اجتماعی را نشان می‌دهد به مشکلات می‌پردازد و نقش زن دلیر و شایسته ایرانی را در انسجام خانواده وازهم نپاشیدن ان بیان می‌کند.

مراسم اکرن خصوصی فیلم سینمایی خانوم با کارگردانی تینا پاکروان با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، جمع کثیری از هنرمندان و اصحاب رسانه، شامگاه چهارشنبه ۲۹ مرداد در تالار ایوان شمس برگزار و حمایت رسمی کمیسیون ملی یونسکو در ایران از این فیلم اعلام شد.

به گزارش ایلنا؛ تینا پاکروان طی سخنانی گفت: امشب از عزیزان حوزه اقتصاد و فرهنگ هر دو دعوت کردیم در کنار ما باشند تا از حرف و شعار به عمل نزدیک شویم.

وی ادامه داد: امروزجامعه در جایگاه چهارم در جهان در آمار طلاق هستیم و آمار ازدواج هم از وضعیت بهترى برخوردار نیست و حل این کار نیاز به فرهنگسازى دارد.

پاکروان افزود: مفتخرم که فیلم خانوم أولین فیلمى در ایران است که بعد از ٧٠ سال فعالیت یونسکو در ایران مشمول حمایت ایشان شد

سعید آبادی نماینده یونسکو در ایران نیز ضمن تشکر از تینا پاکروان برای فیلم خانوم گفت: امشب گرد هم امدیم تا از فیلمی حمایت و تقدیر کنیم که در این غوغای جهان نا‌پایدار با ظرافت و دقت اسیب‌های اجتماعی را به تصویر کشیده و شخصیت زن شایسته دلیر و خانوم ایرانی را برای ما باز گو می‌کند. اگر چه بسیاری در ایران از نگرانی نسبت به آسیب‌های اجتماعی و خصوصا اهمیت خانواده و نقش زنان در انسجام ان صحبت می‌کنند اما کم هنرمندی است که به این موضوع بپردازد و خوشحالیم که کارگردان خوب و پرانرژی کشورمان سرکار خانم تینا پاکروان با ساخت فیلم خانوم به این موضوع پرداخته است.

وی ادامه داد: کمیسیون ملی یونسکودر ایران برای اولین بار حمایت معنوی و تقدیر خویش را از فیلم خانوم اعلان می‌ کند و از همهٔ علاقه مندان به موضوع خانواده و اسیب‌های اجتماعی می‌خواهد که در این راه کمک کنند.

وی افزود: فیلم خانوم فیلمی خوش ساخت است که با ظرافت اسیب‌های اجتماعی را نشان می‌دهد به مشکلات می‌پردازد و نقش زن دلیر و شایسته ایرانی را در انسجام خانواده وازهم نپاشیدن ان بیان می‌کند. خانوم یعنی زن ایرانی که به زندگی وزن و اهنگ می‌دهد و سیم زندگی با دستان پر توان و با عشق واحساس و تلاش وی کوک می‌شود.

وی ادامه داد: زندگی و خانواده همچون یک قطعه موسیقی است که نیازمند وزن و اهنگ و هماهنگی است واگر سیم انسانیت و خانواده از کوک بیفتد زندگی زشت و ناخوش می‌شود. کمیسیون ملی یونسکوی ایران با حمایت معنوی از فیلم خانوم در چارچوب برنامه مدیریت دگرگونی‌های اجتماعی امید دارد تا بادیده شدن و شنیده شدن هرچه بیشتر این فیلم در ایران و جهان عشق و احساس و تعهد وتلاش خانوم ایرانی بیش از پیش نشان داده شود.

در این مراسم با حضور عوامل فیلم از پوستر این فیلم رونمایی شد.

ذر این مراسم هنرمندانی همچون بیتا فرهی، جمشید گرگین، ساره بیات، عبدالله اسکندری، فهیمه رحیم نیا، هنگامه قاضیانی، حامد کمیلی، لاله اسکندری، نازنین مفخم، مستانه مهاجر، دکتر افشین یداللهی، امیر حسین علم الهدی، شقایق فراهانی، اندیشه فولاد وند، امین حیایی، تورج اصلانی، سوگل خالقی، لیلا لاریجانی، بهزاد مصلح، محمد رضا شریفی نیا و مسعود ردایی حضور داشتند. و اجرای مراسم را مهیار جوادی فر بر عهده داشت

خبرنگار:سپیده حیدر آبادی

تینا پاکروان فیلم سینمایی خانوم اگر سیم انسانیت و خانواده از کوک بیفتد زندگی زشت و ناخوش می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر