کد خبر: 165028 A

پس از اکران فیلم شیار ۱۴۳ در دانشگاه زنجان؛

جلسه نقد و بررسی فیلم «شیار ۱۴۳» با حضور نرگس آبیار «کارگردان و نویسنده فیلم»، محمد حسین قاسمی «تهیه کننده»، سامان صفاری «بازیگر نقش یونس در فیلم» و جمعی از مسئولان، هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات و دانشجویان در زنجان برگزار شد.

جلسه نقد و بررسی فیلم شیار ۱۴۳ با حضور کارگردان، تهیه کننده و بازیگر این فیلم در دانشگاه زنجان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، این جلسه با حضور نرگس آبیار «کارگردان و نویسنده فیلم»، محمد حسین قاسمی «تهیه کننده»، سامان صفاری «بازیگر نقش یونس در فیلم» و جمعی از مسئولان، هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات و دانشجویان در زنجان برگزار شد.

در ابتدا کارگردان فیلم «شیار ۱۴۳» به نحوه ساخت این فیلم اشاره کرد و بیان داشت: داستان فیلم برگرفته از دو داستان «چشم سوم و اختر» و «روزهای تلواسه» است.

نرگس آبیار با بیان اینکه این فیلم با موضوع دفاع مقدس بوده و داستان زندگی مادر شهیدی را بیان می‌کند که سال‌ها در انتظار فرزند خود است، بیان کرد: خوشبختانه به علت واقع گرایی انجام شده در این فیلم اقبال مردمی از این فیلم مطلوب است.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌ها واکنش مردم نسبت به فیلم بیشتر است، اضافه کرد: چون فضای فیلم فضای تهران نیست و مربوط به اقلیم کرمان است، شهرستان‌ها نسبت به آن حس نزدیکی دارند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

کارگردان فیلم شیار ۱۴۳ با اشاره به استقبال مطلوب از این فیلم چه در تهران و چه در شهرستان‌ها افزود: این فیلم در ۱۰ استان نمایش داده شده و در تهران نیز به نمایش درآمده که در همه آن‌ها رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

این نویسنده در ادامه با اشاره به سوالی در زمینه محوری بودن یک زن در این فیلم تصریح کرد: من تلاش می‌کنم در فیلم‌هایی که دارم به سراغ موضوعاتی بروم که آن‌ها را می‌شناسم.

کارگردان فیلم «شیار ۱۴۳» افزود: در آینده نیز من در فیلم‌هایم تلاش می‌کنم آنقدر در خصوص موضوع شناخت داشته باشم که بتوانم از آن یک فیلم خوب بسازم.

همچنین در ادامه این جلسه محمد حسین قاسمی، تهیه کننده فیلم «شیار ۱۴۳» نیز مطالبی در زمینه نحوه ساخت این فیلم بیان کرد.

سامان صفاری، بازیگر نقش یونس در فیلم نیز به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

این برنامه با مشارکت حوزه هنری استان زنجان و جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد.

استان زنجان اصحاب رسانه دفاع مقدس مطبوعات نقد جلسه زنجان فیلم داستان شیار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر