کد خبر: 164946 A

جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش اصلی سینمای ایران و سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود.

آیین نامه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۳ اعلام شد.

به گزارش ایلنا، اهداف جشنواره، بخش‌های‌ اصلی جشنواره، مقررات، شرایط عمومی، شرایط فنی آثار گاهشمار جشنواره و نشانی ارسال آثار اعلام شد.

آخرین مهلت ارسال آثار ۱۲ تیرماه ۱۳۹۳ و انتخاب آثار: از ۱۵ تیرماه ۱۳۹۳، اطلاع رسانی: از شهریورماه ۱۳۹۳ خواهد بود. جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش اصلی: الف - سینمای ایران، ب - سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود. این بخش شامل؛ سینمای ایران شامل(دو بخش مسابقه و بخش جنبی). مسابقه ایران:(همهٔ آثار تولیدی در راستای اهداف جشنواره و در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی می‌توانند در این بخش حضور یابند.) شده است.

همچنین آثار حاضر در بخش مسابقه ایران می‌توانند درخواست داوری در یکی از چهار عنوان زیر را نیز داشته باشند:

پرتوی ایمان:
(آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی، به مفاهیم دینی و ثمرات ایمان بپردازند.) چشم انداز سرزمین زیبای ما:(آثاری که به ارایه تصویری زیبا‌شناسانه از ایران و ظرفیت‌های موجود در رنگین‌کمان فرهنگی، معنوی و تاریخی آن بپردازند.) چراغ راه:(با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» آثاری با این رویکرد و نیز آثاری که با موضوع «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی» تولید شده‌باشند می‌توانند درخواست داوری در این بخش را بدهند.) دست‌آورد‌ها:(این بخش به منظور نشان دادن دست‌آورد‌ها، افتخارات و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران و توانمندی‌های ایرانیان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی و زیرساخت‌ها گنجانده شده‌است.)

بخش جنبی:

(این بخش غیر رقابتی فرصتی است برای تبادل اندیشه‌ و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی آثار فیلمسازان فیلم کوتاه. شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار و نشست‌های تخصصی و…)

سینمای بین‌الملل در ۳ بخش مسابقه بین‌الملل، آسیا و جهان اسلام برگزار می‌شود.

مسابقه بین‌الملل در این بخش آثار فیلم سازان خارجی در قالب داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی در قطع دی وی کم - ۳۵م. م وHD حداکثر با زمان ۴۰ دقیقه می‌توانند شرکت نمایند.(آثار این بخش می‌باید بعد از سال ۱۳۹۱(۲۰۱۲ میلادی) تولید شده و تاکنون برای جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال نشده باشند).

بخش مسابقه آسیا این بخش به منظور تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای قاره آسیا در حوزه فیلم کوتاه برگزار می‌شود.

جهان اسلام این بخش به آثاری با رویکرد هنری نسبت به اصول راستین اسلام و مفاهیم عدالت، راستی، کمال، نقش آیین‌ها در زندگی امروزی و اعتقادات معنوی در ایجاد ارتباطات انسانی اختصاص دارد.

علاقه مندان فیلمسازان و… می‌تواند جهت شرکن در سی و یکمین چشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران آثار خود را به این نشانی ارسال کنند. تهران – میدان آرژانتین – خیابان احمد قصیر – خیابان نوزدهم – پلاک ۹ - دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، تلفن: ۸۸۱۰۶۸۳۷، سایت جشنواره: www. cinemajavan. ir، www. iycs. ir، پست الکترونیک: festival @ iycs. ir.

آیین نامه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۳ اعلام شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر