کد خبر: 157761 A

ایوبی در دیدار نوروزی با سینماگران:

مانند سال‌های گذشته هیات‌هایی از مدیران سازمان سینمای به کن نمی‌روند / اصلا قصد نداریم با دستوری بودن و بخشنامه‌ای سینما را مدیریت کنیم / باید برای امنیت شغلی و بیمه بیکاری سینماگران راه‌حل درستی پیدا کنیم.

رئیس سازمان سینمایی معتقد است: هرچند امروز مشکلات در سینما وجود دارد اما مهمتر از مشکلات امیدی است که در دل سینماگران بوجود آمده است و من امروز نگران هستم که خدای ناکرده این امید تداوم نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که در جمع سینماگران و در اولین دیدار نوروزی با آنها در خانه سینما سخنرانی می کرد با تشبیه خانه سینما به خانه پدری ایرانیان گفت: ما همیشه از خانه پدری بهترین خاطره ها را داشته ایم زیرا در خانه های پدری هرچند کوچک و جمع و جور است اما همه ما به راحتی در آن جای می گرفتیم.

وی با اشاره به وضعیت امروز سینمای ایران گفت: اگر امروز هم مسئولیت سازمان سینمایی را به من بدهند من آن را می پذیرم البته نگرانم از اینکه این امیدی که امروز در دل شما سینماگران بوجود آمده تداوم پیدا نکند.

ایوبی با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ گفت: من امسال را سال خوبی می دانم و مطمئنم که با همکاری شما و با این حس شادکامی و امید که در شما و کارها وجود دارد می توانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: امید به سینمای ایران آمده است و بعد از جشنواره فیلم فجر و با اکران خوب فیلم ها در نوروز و فروش خوب آنها می توانیم امیدوار باشیم که سال خوبی را در سینما داشته باشیم.

وی با اشاره به دیدار خود با وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مدیران آماده هستند و می خواهند برای سینما کار کنند البته مشکلاتی وجود دارد.

ایوبی همچنین گفت: بحثامنیت شغلی بسیار مهم است و یکی از کارهایی است که اصناف و نظام صنفی باید به آن رسیدگی کند و به ما برای ارائه یک راه حل درست و منطقی راهنمایی بدهد.

وی افزود: من از تصمیماتی که در گذشته گرفته شده است تشکر می کنم امسال نیز ما برای دریافت بن ها و کارت های هدیه اقدام کردیم اما وقتی این مساله را با مدیران کلان اجرایی کشور مطرح کردیم آنها موافق این امر نبودند و می گویند این کار در شان اهالی سینما نیست و باید برای امنیت شغلی و بیمه بیکاری سینماگران راه حل درستی پیدا کنیم.

ایوبی گفت: در عرصه تولید نیز اولویت ها اعلام شده است اما معنی اعلام اولویت ها دستوری بودن و بخشنامه ای بودن آنها نیست زیرا ما اصلا قصد نداریم با دستوری بودن و بخشنامه ای سینما را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش دارد که در یک اتاق شیشه ای روشن و شفاف تصمیمات را اعلام کند گفت: هیچ فاصله ای بین مدیریت سینما و سینماگران وجود ندارد و امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که قدرت سینمای ایران بالا و والاتر در دنیا شود.

رئیس سازمان سینمایی حضور در جشنواره های خارجی همچون کن را مهم دانست و افزود: امسال مانند سال های گذشته دیگر هیات هایی از مدیران سازمان سینمای به کن نمی روند و به جز بخش کوچکی از مدیران بخش بین الملل سایر تیم اعزامی را نمایندگانی از برترین فیلم جشنواره فیلم فجر، برترین فیلم مردمی جشنواره فیلم فجر، فیلم منتخب سینما حقیقت، فیلم کوتاه تشکیل می دهند.

وی اقتصاد در سینما را بسیار مهم دانست و افزود: سید مصطفی ابطحی معاون پژوهشی سازمان سینمایی هم زمان مسئولیت بحثاقتصاد در سینما و رسیدگی به مسائل و مشکلات و تلاش برای رونق گیشه ها را از طرف سازمان سینمایی بر عهده دارد.

ایوبی آرامش را برای سینما بسیار مهم دانست و افزود: امروز ما در حال تجربه کردن فضای آرام هستیم و در فضای آرام برنده اصلی سینما و فرهنگ است.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به بحثیارانه ها گفت: دولت به دنبال آن است یارانه ها به نیازمندان برسد هرگز قرار نیست تا نیازمندان واقعی یارانه نگیرند و این یارانه ها برای کسانی است که نیازمند هستند.

وی در ادامه افزود: دولت تلاش دارد تا چرخ اقتصاد بچرخد و امروز یک آرامش نسبی در بحثاقتصاد حاکم شده است و اقتصاد کشور از رشد منفی ۶ درصد به صفر رسیده است و تیم اقتصادی تلاش دارد در سال جاری این رشد اقتصادی را به مثبت ۳ برساند.

سازمان سینمایی جشنواره فیلم کن ایوبی اهدا کارت هدیه و بن به سینماگران در شان آنها نیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر