کد خبر: 152001 A

رئیس انجمن سینمادارن در گفتگو با ایلنا مطرح کرد:

۱۲ سالن سینما شامل ۴ سالن سنما ماندانا تهران، ۳ سالن سینما جی تهران و ۵ سالن سینمای شهر یزد به دلیلی بدهی به بانک قرار است توسط بانکها مصادره شوند.

ایلنا: روند رو به افول سالنهای سینمایی همچنان ادامه دارد. رئیس انجمن سینماداران از توقیف ۱۲ سالن سینمایی توسط بانک‌ها خبر داد.

محمدقاصد اشرفی؛ رئیس انجمن سینماداران در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: ۱۲ سالن سینما شامل ۴ سالن سنما ماندانا تهران، ۳ سالن سینما جی تهران و ۵ سالن سینمای شهر یزد به دلیلی بدهی به بانک قرار است توسط بانکها مصادره شوند.

وی ادامه داد: سینما ماندانا به بانک کشاورزی بدهکار است و سینما جی و یزد به بانک سپه بدهکار هستند و بانکها با ابلاغ حکم مصادره بدنبال برگزاری مزایده برای فروش این سینماها هستند.

اشرفی با اشاره به روند بدهکار شدن سینماها به بانکها افزود: برای بازسازی این سالنهای سینمایی قرار بود که به آنها کمک شود اما این کمک انجام نشد و ما بدنبال گرفتن وام رفتیم و پروسه گرفتن وام ۱۰ سال طول کشید.

وی ادامه داد: از سال ۸۲ پیگیر دریافت وام بودیم اما وام زمانی به من داده شد که ارزش پولی آن کاهش پیدا کرده بود. در حالی که سود زیادی بابت پرداخت این وام باید به بانک پرداخت می‌کردم.

اشرفی افزود: سال ۸۲ سود بانک ۲۲ درصد بود اما وام سال ۸۷ به صاحبان سینما پرداخت شد. در حالی که سود بانکی در سال ۸۲ دوازده درصد شده بود اما بانک همان سود ۲۲ درصد را حساب کرد.

وی ادامه داد: من به عنوان مدیر سینمای ماندانا ۶۶۰ میلیون تومان وام دریافت کردم و هم اکنون روزانه ۸۰۰ هزار تومان بابت اقساط و دیرکرد آن باید پرداحت کنم که از توان من خارج است به همین دلیل بانک با اخطاریه‌ای روند صدور مجوز مصادره و برگزاری مزایده را آغاز کرده و قصد دارد تا به جای طلب خود سالن سینما را مصادره کند. این مشکل برای سینماهای جی، و سینماهای شهر یزد نیز وجود دارد.

رئیس انجمن سینماداران ادامه داد: در طی این مدت با وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی بسیار مکاتبه کردیم نامه‌های بسیاری به آنها داده ایم و شفاهی نیز بسیار پیگیری کرده ایم و علیرغم آن که به ما قول پیگیری و رفع مشکل داده شده اما تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

وی با ابراز تاسف از این قضیه گفت: بسیار جای ناراحتی است که دستمزد ما بعد از ۳۵ سال فعالیت در امور فرهنگی این گونه داده شود و ما هر روز بابت پیگیریهای بانک دچار استرس و ناراحتی باشیم.

12 سالن سینما بزودی توسط بانکها مصادره می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر