کد خبر: 145544 A

با انتشار پیامی اعلام شد؛

به همه برگزیدگان تبریک می‌گویم وازنسل جوان سینمای ایران که به اقتضای عقل وتدبیر حرمت گذاری به سینمای ایران رابا عبور از خود به ما و دیگران آموزش دادند سپاسگذارم.

ایلنا: علیرضا رضا داد دبیر سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر با انتشارپیامی با تشکر از همه فیلمسازان و عوامل اجرایی جشنواره فیلم فجر و همچنین رسانه ها، از وجود کمبود ها و نقصها عذر خواهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا متن این پیام که نسخه ای از آن در اختیار ایلنا قرار گرفته بدین شرح است:

سی و دومین جشنواره فیلم فجر نیز با همه فراز و فرود‌ها و ضعف‌ها و قوت‌ها به پایان رسید و ما سال دیگری از سینمای ایران را تجربه کردیم و به سال جدیدی وارد شدیم.
برگزاری جشنواره سی و دوم در این ابعاد کاری نشدنی بود که فقط با عنایت خدای متعال و همکاری و صبوری و مشارکت شما شدنی شد و من وهمکارانم به خوبی می‌دانیم که آنچنان که باید و شاید نتوانستیم از این امانت نگهبانی کنیم و بر ضعف‌ها وکاستی‌های خود بیش از همه واقفیم.
ما آنچنانکه از روزهای آغازین اعلام وتاکید کردیم تلاشمان این بود که جامعه سینمای ایران را نمایندگی کنیم. جامعه‌ای که هنوز زخم‌ها بر تن داشت و لی در مقابل طوفان حوادثبه دفاع از موجودیت سینمای ایران ایستاده بود.
آنچه ما را دلبسته برگزاری این دوره کرده بود این بود که بتوانیم به سهم خود بار دیگر عظمت سینمای ایران رانمایان سازیم و برای اولین بار شاید در جای جای میهن پهناورمان سینمادوستانی بتوانند طعم جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی را با سینما بچشند و برای اولین بار گزیده‌ای از آثارراه یافته را روی پرده سینما به تماشابنشینند و تجربه کنند آنچه را دلپذیرشان بوده و پیش از این نمی‌توانستند تجربه‌اش کنند.
وظیفه خود می‌دانم بیش از همه و پیش از همه از هنرمندان گرامی تهیه کنندگان و سازندگان آثار که این دوره از جشنواره به نام آنان رقم خورده است سپاسگذاری کنم و پوزش خود را تقدیم آنان کنم ازبرخی بی‌حرمتی‌ها. که باید دراولویت فردای خود بگذاریم گزیدن راههایی برای صیانت از احترام به فیلم‌ها را.
از همه هیات‌های انتخاب و داوری که ما را در این راه یاری کردند و طعن وکنایه‌ها را به جان خریدند و به حرمت و احترام سینمای ایران سکوت پیشه کردند و اجازه ندادند یکپارچگی ایجاد شده در سینما خدشه دار شود سپاسگذاری می‌کنم.
تلاش رسانه‌های گوناگون را ارج می‌نهیم که در بازتاب این رویداد مهم تلاش و کوشش کردند و هر کدام به قدر وسع و به اقتضای مسئو لیت و رویکرد خود به نقد و بررسی آن نشستند.
همکارانم را می‌ستایم که به رغم محدودیت‌ها از هیچ کوششی برای یک برگزاری با شکوه فروگذار نکردند و بار دیگر توانستن رادر تلاش آنان به تماشا نشستیم.
به همه برگزیدگان تبریک می‌گویم وازنسل جوان سینمای ایران که به اقتضای عقل وتدبیر حرمت گذاری به سینمای ایران رابا عبور از خود به ما و دیگران آموزش دادند سپاسگذارم.
آری. می‌دانیم از دولت تدبیر و امید انتظاراتی بیش از این بود.
برای سینمای پر از جوانه‌های امید سالی وسالهایی پر از شور و نشاط و عزت و عظمت آرزو داریم.

جشنواره فیلم فجر رضا داد سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر