کد خبر: 135876 A

وزیر ارشاد:

علی جنتی در دیدار با سینماگران مصری پیشنهاد کرد: تفاهم نامه‌هایی برای همکاری‌های مشترک در حوزهٔ سینما بین خانهٔ سینمای ایران و خانهٔ سینمای مصر ایجاد شود.

ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در دیدار با جمعی از سینماگران جمهوری عربی مصر با اشاره به مشترکات فراوان فرهنگی و تاریخی دو کشور اظهار داشت: جشنواره بین المللی فیلم فجر، یکی از معتبر‌ترین جشنواره‌های بین المللی جهان است و ویترین سینمای ایران محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی جنتی در این دیدار افزود: توجه به بازارهای مشترک در حوزه‌های فیلم و سینما و همچنین تبادل تجربه‌های فنی و هنری دو کشور در این زمینه از ملزومات تعامل فکری و فرهنگی است.

جنتی، زمینه سازی برای ایجاد و امضای تفاهم نامه‌هایی که منجر به عملیاتی شدن دیدگاه‌ها و نظرات برای فعالیت‌های مشترک در زمینه سینما می‌شود را ضروری و لازم دانست.

وی گفت: مصر در بخش سینما از جایگاه خوبی برخوردار است و کشور ایران با توجه به این مقوله حاضر است تجربیات خود ا در این حوزه در اختیار علاقه مندان سینمایی قرار دهد و از تجربیات سینماگران این کشور نیز استفاده کند.

وزیر ارشاد، دو کشور را دارای پیشینه تاریخی و تمدنی دیرینه دانست و اظهار داشت: با توجه به مشترکات و علاقه‌های فکری، اجتماعی، هنری و تمدنی که داریم می‌توانیم در حوزه سینما به جهش‌های خوبی دست یابیم.

وی با بیان اینکه سینمای ایران در مصر از جایگاه خوبی برخوردار است و فیلم و سریال‌های آن مخاطبان بی‌شماری دارد گفت: پخش فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در کشور مصر بسیار تاثیرگذار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پیشنهاد کرد؛ تفاهم نامه‌هایی برای همکاری‌های مشترک در حوزهٔ سینما بین خانهٔ سینمای ایران و خانهٔ سینمای مصر ایجاد شود.

بنابراین گزارش برخی از حاضرین این جلسه به گفت‌و‌گو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختند و نظرات و پیشنهادات خود در زمینه‌های سینمایی را به اطلاع جنتی رساندند.

در این جلسه لوح سپاسی از سوی «محمود عبدالسمیع» رییس هیات به علی جنتی اهدا شد.

خانه سینما سینماگران جنتی سینماگران مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر