کد خبر: 135819 A

سیروس تسلیمی:

نخستین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

ایلنا: سیروس تسلیمی معتقد است: سینماگران باید از فیلم و موضوع جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) دفاع کنند. به خصوص تلویزیون که در این راستا وظیفه مهم و خطیری برعهده دارد.

به گزارش ایلنا، این بازیگر، تهیه کننده و فیلم‌نامه‌نویس با بیان این‌که اصل این جشنواره مقدس و زیباست؛ افزود: با وجود آن‌که این همه جشنواره‌های مختلف با موضوعات کاربردی وجود دارد، اما به نظر می‌رسد متولیان امر بنا به هر دلیلی از این موضوع مهم غفلت کرده‌اند، به نظرم این جشنواره باید سال‌ها قبل اجرا می‌شد. و امیدوارم که از طرف تمامی نهاد‌ها تقویت شود.

نویسنده فیلم «پرنده آهنین» ادامه داد: اصولاً جشنواره‌ها با ژانرهای مشخص و کاربردی باید تولیداتش به حد قابل قبولی رسیده باشد تا اجرایی شوند؛ بنابراین تنها نگرانی این است که فیلم‌هایی با موضوع پیامبر اکرم(ص) کمتر تولید شده باشد و لازم است تا با یک اطلاع رسانی دقیق و حرفه‌ای تمامی کسانی که در این راه گام برمی‌دارند از برگزاری چنین جشنواره‌ای در این سطح مطلع شوند تا اینکه آثار عرضه شده به حد قابل قبولی برسد و آنانی که تولیدانی داشته‌اند به جشنواره ارایه دهند.

این تهیه کننده سینما با اشاره به سوژه‌ای که برای این جشنواره انتخاب شده آن را با توجه به شرایط امروز دنیا و وظیفه‌ای که هر مسلمان در قبال حضرت رسول‌الله(ص) دارد بسیار بزرگ و مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: سوژه‌ای که برای این جشنواره انتخاب شده است بسیار مهم و بزرگ است. روایات مختلفی هم در زمینه زندگی و اخلاق و منش پیامبر موجود است. از این بابت این جشنواره باید کار‌شناسی شده باشد تا بتواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد. فیلم‌های ارایه شده در این جشنواره نیز باید بتواند دیدگاه‌های مختلف را پوشش دهند. به نظر می‌رسد که دیدگاه ما شیعیان کامل‌ترین دیدگاه منتسب به پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) است. البته در این زمینه قدم‌هایی برداشته شده است. مانند فیلم آقای مجید مجیدی که امیدواریم فیلم قابل قبول و جهانی باشد.

تسلیمی در پایان تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع انشاءالله عوامل اجرایی آن هم بتوانند حرفه‌ای و در حد اسم جشنواره آن را برگزار کنند. از اهالی سینا خواهش دارم که از فیلم و موضوع جشنواره دفاع کنند. به خصوص تلویزیون که در این راستا وظیفه مهم و خطیری برعهده دارد. چون این جشنواره برای اولین بار است که اجرا می‌شود، باید سعی شود به شکل حرفه‌ای و قوی شناسانده شود تا در سال‌های آینده پربار‌تر برگزار شود.

نخستین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می‌شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه(در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی(در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی‌نظیری به نفرات بر‌تر تعلق خواهد گرفت.

جشنواره پیامبر اعظم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر