کد خبر: 106821 A

مرتضی جذاب:

تدبیری ویژه برای سینمای کوتاه ایران که جزو سرمایه‌های سینمای ایران می‌باشد بکار ببندید. باشد که اعتماد‌های از دست رفته بین مسئولین دولتی و هنرمندان بازسازی و ترمیم شود.

ایلنا: مرتضی جذاب کارگردان فیلم کوتاه و فعال این عرصه با انتشار نامه‌ای سر گشاده از ایوبی تقاضا کرد تا به وضعیت فیلم کوتاه رسیدگی کند.

به گزاترش ایلنا، متن نامه مرتضی جذاب که اختصاصا برای ایلنا ارسال کرده، بدین شرح است:

با سلام خدمت جناب آقای حجت الله ایوبی
ریاست محترم سازمان سینمایی

ضمن تقدیر و تشکر از جنابعالی به خاطر بازگشایی خانه سینما به استحضار می‌رسانم که اینجانب سالهای طولانی در عرصه ساخت فیلم کوتاه و مستند فعال می‌باشم و بار‌ها در جشنوارهای مختلفی شرکت کرده‌ام و افتخار می‌کنم از اینکه پرچم عزیز کشورم را به وسیله همین آثار کوتاهم در نقاط مختلف دنیا و در جشنوارهای متعددی به اهتزاز درآمده است. در این سالهای غم انگیز که بر من و فیلمسازان فیلم کوتاه وهمه اهالی سینما گذشت، از بی‌اخلاقی‌ها و ناملایمات زیادی رنج برده‌ایم که به خاطر مسائل گوناگون به شخصه سکوت اختیار کرده و اعتراضی از نوع فریاد نکرده‌ام اما متاسفانه در عرصه فیلم کوتاه شاهد چنان سومدیریت و عدم شفافیت هستم که دیگر سکوت را جایز نمی‌دانم، جناب آقای ایوبی عزیز فیلم کوتاه در ایران همیشه پرچم‌دار سینمای ایران در عرصه بین‌الملل بوده و هست که یکی از متولیان اصلی این امر سینمای جوانان ایران می‌باشد. سینمای جوانان ایرانی که در طی سالهای طولانی فعالیت خود توانسته ضمن افتخار آفرینی برای ایران عزیزمان فیلمسازان بزرگی را به سینمای ایران و جهان معرفی کند و با داشتن بیش از ۵۰ دفتر در سراسر ایران جوانان مستعدی را کشف و پرورش دهد اما متاسفانه چند سالی است که انجمن سینمای ایران بر اثر بی‌تدبیری‌ها و عدم مدیریت درست کارکردهای خود را از دست داده است و هم اکنون نیز که جشنواره فیلم کوتاه تهران که روزگاری سنبل وحدت و همدلی جوانان سراسر ایران زمین بوده امروز تبدیل به مسئله‌ای ناگوار و نا‌میمون شده است، برخوردهای شخصی و سلیقه‌ای و متاسفانه حتی سیاسی باعثشده ستاره جشنواره رو به افول بگذارد و فیلمهایی را با برچسب‌های مختلف که به طور نمونه(چون فلان شخص تهیه کننده بوده و یا کارگردان در صنف فیلم کوتاه خانه سینما فعالیت داشته) و به طور کل با مسائل حاشیه‌ای که به خود اثر ربطی ندارند را از حضور و نمایش در جشنواره کنار می‌گذارند و دربرابر اعتراض‌ها نیز نه جواب قانع کننده‌ای می‌دهند و نه شفافیتی در روند انتخاب آثار وجود دارد و از طرفی با ارائه آمار و ارقام به روش‌های نامبارک مرسوم شده در این سالهای اخیر خود را فعال و پیشرو جلوه می‌دهند و برای بقاع خود برروی آن صندلی شکسته می‌کوشند. و در امور تولید نیز با برخوردهای بازاری و مداخله‌جویانه در نحوه کارگردانی و جهت دادن‌های بی‌مورد موجب دلسردی فیلمسازان فیلم کوتاه شده‌اند. جناب آقای ایوبی عزیز اینک که شما با به دست گرفتن سکان هدایت سینمای ایران امید‌ها را در دل ما فیلمسازان رنج کشیده در این سال‌ها زنده کرده‌اید بسیار خشنودم لذا عاجزانه تقاضا می‌کنم تدبیری ویژه برای سینمای کوتاه ایران که جزو سرمایه‌های سینمای ایران می‌باشد بکار ببندید. باشد که اعتماد‌های از دست رفته بین مسئولین دولتی و هنرمندان بازسازی و ترمیم شود.
دولت ایام به کام
مرتضی جذاب
کوچک‌ترین عضو صنف فیلم کوتاه ایران خانه سینما

سازمان سینمایی ایوبی مرتضی جذاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر