کد خبر: 662479 A

واعظ مهدوی خبر داد:

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: تاکنون ۳۷ هزار نفر روستایی در سیستان و بلوچستان از بیمه بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا واعظ مهدوی در نشست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار داشت:‌ برای بیمه عشایر و روستاییان هیچ محدودیتی در این استان نداریم و از روستاییان دعوت می‌کنیم تا از امکاناتی که دولت برای بیمه آنها فراهم کرده استفاده کنند.

وی افزود: دولت ۲ برابر حق بیمه روستاییان را می‌پردازد و آنان فقط با پرداخت یک‌سوم حق بیمه یعنی ماهیانه ۲۰ هزار تومان و سالیانه ۲۴۰ هزار تومان می‌توانند از خدمات بیمه برخوردار شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: یک‌میلیون و ۶۷۰ هزار نفر در کل کشور تا کنون زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: نسبت بیمه‌شدگان در کشور از سیستان و بلوچستان بیشتر است که امیدواریم استفاده از بیمه عشایر و روستاییان با استقبال بیشتر مشمولان در این استان گسترش یابد.

واعظ مهدوی اظهار داشت: سیاست‌های حمایتی دیگری را هم برای گسترش بیمه‌های اجتماعی در سیستان و بلوچستان پیگیری خواهیم کرد. 

وی تصریح کرد: تمامی اقداماتی که به حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط است در شورای استانی هماهنگی دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه بررسی و پیگیری می‌شود. 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: تامین اجتماعی، بهزیستی، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه، صندوق کارآفرینی امید، صندوق بیمه عشایر و روستاییان و تمامی واحدهای مربوط به تعاون باید در این شورا وظایف خود را به درستی و کامل انجام دهند.

وی اظهار داشت: اگر در سایر استان‌های کشور کمبود و یا مشکلی در بیمه روستاییان و عشایر داشته باشیم سعی می‌کنیم در سیستان و بلوچستان این کمبودها وجود نداشته باشد و بتوانیم خدمات خود را به طور کامل در این استان انجام دهیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: پوشش تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان ۲۷ درصد و میانگین کشوری آن ۵۵ درصد است.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شود تا این پوشش حداقل به ۴۵ درصد افزایش پیدا کند چرا که پوشش فعلی مناسب ارزیابی نمی شود.

دولت سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر