کد خبر: 662470 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: هنرمندان و چهره های علمی شاخص ملی و بین المللی در جشنواره موسیقی کمالان حضور پیدا می کنند.

حسین مسگرانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان میزبان گروه های موسیقی حماسی و روایی از استان‌های گیلان، خراسان، آذربایجان، لرستان، بوشهر، بختیاری و کردستان خواهد بود.

وی افزود: این جشنواره با همکاری بسیار خوب منطقه آزاد تجاری چابهار و این اداره کل برگزار می شود.

مسگرانی ادامه داد:5 گروه برجسته موسیقی حماسه‌ای بلوچستان و گروه‌های رقص شمشیر و دو چاپی استان ، در این جشنواره شرکت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: هنرمندان و چهره های علمی شاخص ملی و بین المللی همچون استاد میرجلال الدین کزازی شاهنامه‌پژوه و پژوهشگر برجسته، محمد‌رضا درویشی آهنگساز و پژوهشگر موسیقی و لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشور در این جشنواره ملی حضور پیدا کنند.

مسگرانی گفت: پریا علمدار برجسته‌ترین شاهنامه‌خوان و نقال حال حاضر دنیا، براساس نقال‌های حماسه‌ای استان کمالان، حماسه‌های بلوچستان را روایت می کند.

وی افزود: همچنین میاندار و مرشد جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان، مرشد ناری از برجسته‌ترین میانداران حماسه‌ای کشور نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه جشنواره موسیقی کمالان به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود ادامه داد: گروه‌ها با کمک دفتر موسیقی کشور و معاونت هنری هر استان دعوت شده اند که طی سه روز از ٩ تا ١١ شهریور در محل سالن اجلاس منطقه آزاد چابهار برگزار می شود.

مسگرانی خاطرنشان کرد: دومین جشنواره استانی آواها و نواهای وحدت سیستان و بلوچستان که قرار بود همزمان با اولین جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان برگزار شود به دلیل کیفیت بخشی گروه ها به زمانی دیگر موکول شد.

 

سیستان و بلوچستان شاخص فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر