کد خبر: 650673 A

بر اساس آخرین سرشماری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین سرشماری 430 تمساح پوزه کوتاه ایرانی (گاندو) به همراه حیوانات متعدد دیگر در منطقه حفاظت شده گاندو در جنوب استان به طور پراکنده زندگی می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا باقر کرد در نشست بازنگری طرح منطقه حفاظت شده گاندو اظهار داشت: بازنگری در محدوده طرح حفاظت شده گاندو منوط به حفظ محیط زیست این حیوان است.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه وسیعی از سواحل جنوب سیستان و بلوچستان از جمله طرح بزرگ توسعه و ساماندهی سواحل مکران در منطقه حفاظت شده گاندو قرار دارد لازم است برای اجرای طرح های توسعه ای بخشی از این اراضی حفاظت شده با حق بهره برداری آزاد شود.

به گفته وی اطلس جدید در محدوده حفاظت شده گاندو باید بر اساس ضرورت حفظ محیط زیست این حیوان تهیه شود.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: بسیاری از طرح های توسعه ای، تولیدی و صنعتی در این منطقه با مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست مواجه می شود بنابر این بازنگری و تغییر جغرافیایی این محدوده به سمت مکان هایی که کمترین تداخل انسانی را دارند، از اهداف مورد نظر این طرح است.

کرد خاطرنشان کرد: این منطقه از سال 1349 با نام منطقه حفاظت شده باهوکلات مورد حفاظت قرار گرفت و هم اینک بیش از 460 هزار هکتار از اراضی شهرستان های سرباز و چابهار در محدوده حفاظت شده گاندو قرار دارد.

 

حیوان سازمان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان معاون حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر