کد خبر: 646166 A

رئیس مجمع نمایندگان استان مطرح کرد:

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: کاهش تعرفه های آب و برق و انتقال آب از دریا دو مطالبه جدی مردم سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد نعیم امینی فرد در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بزرگ زیربنایی شبکه انتقال برق منطقه ای سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر نیرو در فرمانداری زابل برگزار شد، اظهار داشت: افتتاح ۷ پروژه بزرگ زیربنایی شبکه انتقال برق منطقه ای سبب خوشحالی مردم و مجمع نمایندگان مردم خواهد بود.

امینی فرد خاطرنشان کرد: مسئله انتقال آب از دریای عمان یا همان مکران، یکی از خواسته‌های‌مردم است که امیدواریم تدابیر ویژه ای در راستای تحقق این امر صورت گیرد. 

وی افزود: عدم وابستگی به منابع خارجی یکی از مزیت هاست و ما ظرفیت استفاده از سواحل مکران را در اختیار داریم و امیدواریم اقدامات لازم برای استفاده از این ظرفیت برای حل مشکلات بی آبی و مشکلات برق در سیستان استفاده شود .

وی با اشاره به فقر نسبی تولید برق در استان خاطر نشان کرد: متاسفانه تولید برق در استان نیازمند منابع خارج از استان است و انتظار داریم اقدامات جدی در پروژه های برق رسانی به استان صورت گیرد.

امینی فرد خاطر نشان کرد: ۳۰ درصد آب شرب استان مشکل دارد و باید برنامه ریزی های جدی در راستای حل این مشکلات انجام شود.

وی با اشاره به خشکسالی های بی سابقه در سیستان و بلوچستان گفت:  کاهش آسیب‌های خشکسالی در استان نیازمند اهتمام جدی در حل مشکلات آب و برق در استان است.

وی در پایان گفت: کاهش تعرفه های آب و برق و انتقال آب از دریا از جمله مطالبات مردم سیستان و بلوچستان است.

برق سیستان و بلوچستان عمان مشکلات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر