کد خبر: 642150 A

در حاشیه بازدید وزیر کشور از طرح انتقال آب سیستان مطرح شد؛

وزیر کشور در حاشیه بازدید از طرح انتقال آب به ٤٦هزار هکتار اراضی دشت سیستان از پیشرفت ٦٧ درصدى طرح آبرسانى ٤٦ هکتار اراضى کشاورزى دشت سیستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از طرح عملیات اجرایى پروژه اقتصاد مقاومتى ٤٦ هزار هکتارى دشت سیستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توفیق شد که از طرح بزرگ آبرسانی ۴۶ هزار هکتارى دشت سیستان بازدیدى داشته باشیم. الحمدالله طبق گزارشی که ارائه شد اجراى طرح از زمانبندی تعیین شده جلوتر پیش می رود به طوری که از ۱۷ ایستگاه پمپاژ ۱۴ ایستگاه آماده است و تقریبا پروژه ٦٧ درصد پیش‌رفت داشته و برای تسریع در پایان آن پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات بحث مواد اولیه است که آن را هم حتما پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم مواد مورد نیاز را تامین کنیم. 

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های آبرسانی برای ۱۵۰ هزار هکتار انجام شده و در این مقطع ۴۶ هزار هکتار مدنظر است، امیدواریم ان شاءالله این طرح بعد از بهره برداری مثمرثمر باشد چون برای بهره برداری زارعین و کشاورزان عزیز است.

 

اقتصاد رئیس جمهور مشکلات وزیر کشور کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر