کد خبر: 606684 A

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: ساخت بنای یادمان میر کمبر و مفاخر سیستان و بلوچستان یک ضرورت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد نعیم امینی فرد، در اولین همایش میرکمبر در شهربنت که با حضور محققین ،مدعوین و گروه کثیری برگزار شد، گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده و باید به شعار امسال توجه ویژه شود.

نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر، به یکپارچگی و پیوستگی فرهنگ سیستان و بلوچستان با فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و آنان را مرزداران مرزهای هویتی فرهنگی و سرزمینی ایران دانسته و تاریخ ایران را نشات گرفته از دلاوری های دلیرمردان سیستانی و بلوچ دانست و جوانترین شهید دفاع مقدس را متعلق به این استان خواند.

وی افزود: رشادت میرکمبر در دفاع از نوامیس جامعه و سخنان مادر گرامی آن شهید قابل تقدیر است و متفکران و فعالین فرهنگی متعهد، میرکمبرهای امروز جامعه هستند.

 امینی فرد، پیگیری خود مبنی بر ساخت بنای یادمان میرکمبر و سایر مفاخر استان را مورد تاکید قرار داد و این اقدام را گامی ارزنده در جهت خودباوری فرهنگی جامعه قلمداد کرد.

نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر از محققین و علاقمندان دعوت کرد که در تبین رشادت های اقوام بلوچ وسیستانی بیش از پیش تلاش کنند.

امینی فرد در پایان بزرگترین چالش و شاید ابر چالش استان را مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری خواندند و ابراز امیدواری کردند با تعامل دولت و مجلس بخشی از این مشکلات کاهش یابد.

محمد نعیم امینی‌فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر