کد خبر: 596756 A

با برگزاری مراسمی؛

نوزهمین نمایشگاه بزرگ کتاب سیستان و بلوچستان پنجشنبه شب در زاهدان افتتاح شد.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، نمایشگاه بزرگ‌ کتاب سیستان و بلوچستان با حضور استاندار، نماینده ولی‌فقیه در استان، امام جمعه اهل تسنن چابهار و جمعی از مسئولین استانی در زاهدان آغاز بکار کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان در این آیین اظهار داشت: بنا بر  توصیه رهبر انقلاب باید سهم کتاب و کتابخوانی در جامعه افزایش یابد.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی افزود: کتاب جزو شاخص‌های رشد فرهنگی یک جامعه محسوب می شود اما در دین مبین اسلام جایگاه کتاب بالاتر و با ارزش تر از سایر ادیان است به طوری که هیچ سنتی در دین اسلام پذیرفتنی نیست مگر برگرفته از کتاب آسمانی قرآن باشد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر افزایش یارانه خرید کتاب در نمایشگاه ها تاکید کرد و گفت: با توجه به فاصله طولانی شهرهای سیستان و بلوچستان از یکدیگر ضروریست خدمات لازم در زمینه کتاب به شهرستانهای مختلف استان نیز ارایه شود.

آیت الله سلیمانی ابراز امیدواری کرد با عادت به کتابخوانی و تکریم کتاب سهم کتابخوانی در کشور افزایش یابد.

ضرورت توجه به ارزش قلم و  نقش آن در گسترش علم و فرهنگ

استاندار سیستان و بلوچستان در این آیین اذعان داشت: بلوغ، عفت کلام‌و قلم به عنوان سه عنصر اساسی و‌تاثیر گذار در گسترش علم و فرهنگ‌باید مپرد توجه قرار گیرد.

سید دانیال محبی عنوان کرد: سیستان‌و بلوچستان به عنوان یک‌دژ فرهنگی و اقتصادی ، از فرهنگی بالنده و غنی در کشور برخوردار است .

وی افزود: سیستان و بلوچستان از سرمایه های انسانی و نیروهای جوان تحصیلکرده برخوردار است.

استاندار خاطرنشان کرد: نوع مطالبات جوانان سیستان و‌بلوچستان با جوانان دیگر نقاط استان متفاوت است بنابراین باید متناسب با نیازهای آنان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی اقتصادی برنامه ریزی و اقدام‌کرد.

امام جمعه اهل تسنن چابهار هم گفت: پایه و اساس علوم‌و فنونی که دنیای غرب براساس آن شکل گرفته، در اسلام است.

مولوی سلامی افزود: به دلیل عدم ارزش‌گذاری مناسب برای کتاب متاسفانه در حوزه‌ پیشرفت علمی عقب مانده‌ایم.  قلم‌و‌کتاب مایه پیشرفت و‌توسعه کشور است از این رو‌نباید به فراموشی سپرده شود.

سیستان و بلوچستان خرید کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر