کد خبر: 594507 A

بخشدار مرکزی خاش به ایلنا خبر داد:

بخشدار مرکزی خاش گفت: ویژه برنامه‌های متنوع و متفاوتی برای استقبال از مسافرین نوروزی در خاش برنامه ریزی شده است.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: استقبال از مسافران نوروزی و نمایش قابلیت‌های شهرستان خاش طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته اشت.

وی افزود: برپایی سیاه چادرها (گدام) های نوروزی پذیرایی و استقبال از گردشگران به یک برند برای شهرستان خاش تبدیل شده که طی چند سال متوالی حائز رتبه نخست در استان بوده و به همت ستاد تسهیلات شهرستان خاش، جمعیت هلال احمر و دهیاران بخش مرکزی صورت گرفته است.

شجاعی با اعلام آمادگی دهیاران در پذیرایی از مسافرین گفت: گردشگری در عین حال که اثرات اقتصادی زیادی دارد، می تواند علاوه بر تعریف ماهیت صحیح وقایع به منظور منعکس کردن ارزش‌ها، واقعیت ها و از بین بردن نگرش‌های منفی که در گذشته نسبت به منطقه شکل گرفته، سبب تعامل فرهنگی و رشد اجتماعی شود .

وی ادامه داد: یکی از اهداف درگیر کردن دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی در حوزه گردشگری، شرکت دادن مردم در فرآیند برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در این‌حوزه بوده است.

شجاعی عنوان کرد: برپایی گدام ، جشنواره موسیقی و غذاهای سنتی، بازی‌های بومی محلی با همکاری ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی و... از جمله دیگر برنامه ها برای استقبال از میهمانان نوروزی است.

وی در پایان گفت : توسعه گردشگری شهرستان خاش می‌تواند موتور محرکه پیشرفت متعادل، متناسب و هماهنگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد و نیازهای نسل کنونی را بدون به مخاطره انداختن توانایی نسل‌های بعدی برای برآوردن نیازهایشان، تامین کند.

استقبال از مسافران نوروزی برنامه های متنوع موسیقی میهمانان نوروزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر