کد خبر: 584469 A

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: صنایع استان در یک برنامه مدون و همیشگی و بصورت مستمر در اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان پایش می‌شوند.

نیره پورملائی در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: با توجه به گستردگی استان و روند روبه رشد صنایع، یکی از اولویت های محیط زیست، پایش مداوم و همیشگی صنایع است تا در کنار رشد صنایع، مشوق رشدی پایدار و غیر آلاینده برای صنعت استان باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: برنامه پایش مداوم و همیشگی صنایع در قالب یک برنامه منظم و همیشگی توسط کارشناسان این اداره کل در سراسر استان صورت می‌گیرد و این برنامه به صورت دائمی و بدون وقفه در حال انجام است.

پورملائی خاطر نشان کرد: بر اساس تبصره 3 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده،همه واحدهای تولیدی، خدماتی، صنعتی و ... آلاینده محیط زیست که از طریق تخلیه فاضلاب و انتشار ذرات و سایر آلاینده‌ها موجب آلودگی می‌شوند توسط کارشناسان محیط زیست استان، در بازدیدهای دوره‌ای و مداوم، شناسایی و در صورت احراز آلایندگی، روند صدور اخطار و تعیین زمان رفع آلودگی و سایر اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر این پایش‌های مداوم به منظور کاهش عوامل آلوده کننده و مخرب محیط‌زیست، همه واحدهای صنعتی، خدماتی، و زیربنایی موظفند، نسبت به نمونه‌برداری و اندازه گیری آلاینده‌های خود اقدام و نتیجه را در چارچوب خوداظهاری به سازمان حفاظت محیط‌زیست ارائه کنند، که این امر از طریق آزمایشگاههای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست انجام می‌شود و سازمان حفاظت محیط زیست نقش نظارتی و کنترلی بر کارکردهای آزمایشگاههای معتمد و صنایع  را بر عهده دارد.

 

رشد سازمان حفاظت محیط زیست صنعت مالیات بر ارزش افزوده محیط زیست سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر