کد خبر: 561733 A

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری در رأس هیأتی بلندپایه از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید به عمل آورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که روز گذشته به منظور بازدید از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری،تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی به استان سفر کرده است از زیرساخت‌ها و تجهیزات طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کرد.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در این بازدید اظهار داشت:بندر اقیانوسی چابهار به عنوان پل دسترسی به کشورهای آسیای میانه و CIS  مورد توجه ترانزیتی و ترانشیپی کشورهای منطقه قرار دارد که جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در استان و  ترانزیت محموله 100 هزار تنی کالای کشور هند از طریق بندر چابهار به افغانستان تثبیت جایگاه بندر چابهار در ترانزیت کالاست.

آقایی خاطرنشان ساخت:با نگاه توسعه‌ای دولت و مقام معظم رهبری به سواحل مکران، تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل احداث خط راه آهن چابهار – ایرانشهر و توجه موکد سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر ریل پایه، بندر چابهار با برخورداری از مزایا و پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه در مسیر توسعه ترانزیتی قرار دارد.

 

دفتر مقام معظم رهبری شهید بهشتی کشورهای منطقه گردشگری چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر