خبرگزاری کار ایران

رضوانی در گفت‌وگو با ایلنا:

باید اقلام اولیه مورد نیاز طبقات پائین جامعه را مانند زمان جنگ توزیع کنیم/ دولت با درک درد مردم، به ارائه کالابرگ اعتقاد پیدا می‌کند

asdasd
کد خبر : ۹۵۳۱۸۸

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز با صراحت تمام می‌گویم بیایم مانند زمان جنگ حداقل مواد اولیه لازم را مانند قند و شکر، گوشت، روغن، برنج و غیره را برای طبقات متوسط و پائین جامعه تأمین کنیم و با قیمت مناسب در اختیارشان قرار دهیم.

غلامحسین رضوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مسئله گشایش اقتصادی که این روزها هم در دولت مطرح است و هم رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص آن بارها صحبت کرده، گفت: معتقدم با توجه به شرایطی که وجود دارد و مشاهده می‌کنیم روز به روز مشکلات معیشتی مردم بیشتر می‌شود و از سوی دیگر حتی حداقل توجه به این موضوع نمی‌شود، بهترین و عاقلانه‌ترین راه این است که برای تأمین نیازهای اساسی مردم تمهیداتی اندیشیده شود. 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر گفته می‌شود در شرایطی به سر می‌بریم که از جنگ تحمیلی بدتر است، باید حتما برای تأمین حداقل معیشت مردم چاره کنند و از مواردی مانند این که آمادگی لازم نیست و طفره رفتن دست بردارند.

وی تاکید کرد: سیستم کشور این روزها به خوبی پاسخگوی نیازهای مردم نیست و باید برای معیشت مردم چاره‌جویی شود و امروز با صراحت تمام می‌گویم بیایم مانند زمان جنگ حداقل مواد اولیه لازم را مانند قند و شکر، گوشت، روغن، برنج و غیره را برای طبقات متوسط و پائین جامعه تأمین کنیم و با قیمت مناسب در اختیارشان قرار دهیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار گیرد نه این‌که بیایند مقدار زیادی ارز برای کالاهای اساسی اختصاص دهند و بعد هم اعلام کنند که اگرچه کالا با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تهیه شده است اما تورم بالاتر از کالاست، این حرف‌ها درست نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که طرح ارائه کالابرگ از سوی نمایندگان برای دهک‌های پائین مطرح شد اما معاون اول رئیس‌جمهور اعلام کرد دولت به چنین چیزی اعتقاد ندارد چرا که کالاهای اساسی در کشور به حد لازم وجود دارد، گفت: مسلم است که دولت به چنین چیزی اعتقاد ندارد؛ چرا که اگر دولت هم درد مردم را درک کرده باشد به کالابرگ اعتقاد پیدا می‌کند. 

رضوانی تاکید کرد:‌ البته هنگامی که می‌گوئیم دولت منظور افراد خاصی هستند چراکه من معتقد نیستم کل دولت به چنین چیزی اعتقاد نداشته باشند و ایشان نماینده قاطبه افراد حاضر در دولت باشد، دولت یک مجموعه بسیار بزرگ و خدمت‌گذار است که ایشان نظر خودشان را در این مورد بیان کرده‌‌اند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز