کد خبر: 882971 A

منصوری در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جزو افرادی بودم که نتیجه‌ی تست کرونایم مثبت بود و اکنون در قرنطینه هستم.

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از ابتلای خود به کرونا خبر داد.

منصوری اظهار داشت: جزو افرادی بودم که نتیجه‌ی تست کرونای من مثبت بود و اکنون در قرنطینه هستم.

وی درخصوص اقدامات صورت گرفته در این شهرستان درخصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: مساله جلوگیری از شیوع و انتشار بیش از پیش ویروس کرونا نیاز به اطلاع‌رسانی همگانی و یک عزم عمومی دارد. بخشی از اقدامات می‌تواند در استان انجام شود اما بسیاری از اقدامات باید در فضای فرااستانی یعنی فضای ملی صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای مثال جلوگیری از تردد خودروهایی که از مناطق پرخطر می‌آیند و خطر بیماری در آن شهرها بیشتر است، می‌تواند یکی از تصمیماتی باشد که لازم است اتخاذ شده و در این خصوص اقدام شود تا در نتیجه‌ی آن مسافرت ها کمتر شده و از شیوع بیش از پیش این بیماری جلوگیری شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه درخصوص اقدامات صورت گرفته در این شهرستان، ابراز داشت: در بحث شهرستان‌ها، شهرهایی که به قم نزدیک‌تر هستند، طبیعتا بیش از سایر شهرها بیشتر در معرض خطر هستند و برای این امر هم لازم است در ابتدا ورودی‌های شهر به دقت کنترل شود و از مردم خواسته شود که تردد کمتری داشته باشند و حتی‌الامکان از تردد غیرضرور بپرهیزند.

وی افزود: گاهی ممکن است فرد ناقل بیماری، خودش آسیب نبیند اما باعث به خطر افتادن جان فرد دیگری شده و یا حتی فرد دیگری جان خود را در اثر این بی احتیاطی از دست بدهد، رعایت این مسائل هم به آموزش بر می‌گردد و هم به این که اهمیت و شدت این مساله به درستی در همه ابعاد به جامعه گفته شود.

منصوری در خصوص ایجاد محدودیت در مسیرهای ورودی در این شهرستان، بیان داشت: متاسفانه با توجه به گستردگی راه‌ها و همچنین مسائل و مشکلاتی که عوامل اجرایی دارند، هنوز نتوانسته‌اند به آن شکلی که نیاز است، مدیریت داشته باشند. اما مهمتر این است که مردم به درستی و خوبی توجیه شوند و در اثر افزایش آگاهی رفت و آمدهای غیرضرور را کاهش داده و یا انجام ندهند.

وی افزود: از سوی دیگر برقراری پایگاه‌های ایست بازرسی در ورودی‌های شهرها بسیار می‌تواند موثر باشد و افراد در این شرایط بیشتر رعایت خواهند کرد، همچنین در این ایست‌ها که ورودی شهر است حداقل تست سنجش حرارت از افراد گرفته شود.

نماینده ساوه و زرندیه در ادامه این گفت‌وگو درخصوص امکانات بهداشتی این شهرستان، گفت: شهرستان ساوه به دلیل نزدیکی به قم بیشتر از سایر شهرها در خطر بوده و از نظر تعداد مبتلایان رتبه اول را در استان دارد، در خصوص امکانات بهداشتی گلایه هایی از کمبود لوازم بهداشتی وجود داشت که طی نامه‌ای از وزارت بهداشت در خواست و پیگیری های لازم انجام شد تا حداقل لوازم بهداشتی لازم را برای شهرهایی که پرخطر و در معرض خطر بیشتری هستند در نظر بگیرند که تاکنون یک سری اقلام ارسال شده است اما کافی نیست.

انتهای پیام/
محمدرضا منصوری ویروس کرونا کرونا ویروس نماینده ساوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر