کد خبر: 751857 A

امیر حاتمی:

وزیر دفاع تاکید کرد:سپاه نهاد پرافتخاری است که در کنار ارتش و سایر نیروها در حفظ امنیت و استقلال کشور و حمایت از مردم منطقه نقش موفقی داشته و مشخص است که آمریکا از این موضوع عصبانی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نوبت عصر امیر سرتیپ امیرحاتمی در جریان بررسی کلیات طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا گفت: ما حمایت قاطع از این طرح را اعلام می‌کنیم.

وزیر دفاع  ادامه داد: رویکرد تقویمی و گفتمانی شفاف و قاطع برای صیانت از امنیت ملی و دفاع همه جانبه و کارآمد در برابر سیاست‌های خصمانه بی‌ثبات‌ساز و مداخله‌گرایانه دولت آمریکا و شبکه‌های تروریستی تحت حمایت او وجود دارد.

وی تاکید کرد:آمریکا سپاه را به عنوان سازمان تروریستی قرار داد، اما در مقابلش اراده ملی و مردمی در صیانت از این نهاد انقلابی صورت گرفت که جای تشکر دارد.

امیرحاتمی خاطر نشان کرد: توطئه‌های شیطان بزرگ در ۴۰ سال گذشته علیه استقلال، تمامیت ارضی و نظام و انقلاب اسلامی بوده است.

وی گفت: البته همواره پیروزی قاطع طبق نصرت خداوند با ملت ایران بوده است. شیطان بزرگ توطئه‌ای را علیه ما به راه انداخته که سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده که قطعا این توطئه هم با شکست مواجه می‌شود. کارنامه توطئه‌های آمریکا ضد ملت ایران شاخص مهمی است که در آن می توان به خوبی به نقاط قوت ایران پی برد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح از جمله سپاه در کنار ارتش قرار دارد که قطعا همان‌طور که تحریم‌های پیش‌رو نتیجه معکوس داشت و باعث ارتقای قدرت ایران در ابعاد مختلف به خصوص بعد دفاعی شد، موضوع اقدام آمریکا درباره سپاه هم با شکست مواجه می‌شود.

وزیر دفاع تاکید کرد: سپاه نهاد پرافتخاری است که در کنار ارتش و سایر نیروها در حفظ امنیت و استقلال کشور و حمایت از مردم منطقه نقش موفقی داشته و مشخص است که آمریکا از این موضوع عصبانی است.

وی خاطر نشان کرد: که باطل السحر این تصمیم آمریکا علیه سپاه، فقدان منطق و مشروعیت قانونی آن و نقض اصول مصرح و قوانین بین‌المللی چون سپاه بخشی از حاکمیت ایران می‌باشد که این اقدام آمریکا بدعتی خطرناک و بحران‌ساز در محیط بین‌المللی به‌شمار می‌آیید.

امیرحاتمی ادامه داد: استیصال آمریکا در قانع کردن مجامع بین‌المللی و پایان یافتن شعبده‌های افزایش تحریم را می‌توان در اقدام آمریکا علیه سپاه دید و این نتیجه را گرفت که حقه تحریم ایران ناکارآمد شده و دیگر چرخه تحریم کارایی ندارد.

وی گفت: تحریم‌های آمریکا ظرف دو سال گذشته و همچنین خروج از برجام و توطئه تروریست خواندن سپاه همه بیانگر این واقعیت است که سلاح تحریم قابلیت شلیک به هدف را از دست نداده است. با توجه به تمامی این شرایط ما ضمن تاکید بر لزوم انجام اصلاحات جدی موافقت و حمایت قاطع از این طرح را اعلام می‌کنیم.

 

 

استقلال امنیت ملی شاخص ملت ایران امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر