کد خبر: 750698 A

تجری در صحن علنی:

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس گفت: تعطیلی پروژه‌های سدسازی طی چند سال گذشته، سیاست وزارت نیرو بود که باید در آن تجدیدنظر کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فرهاد تجری در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی درخصوص حوادث سیلاب های اخیر در کشور گفت: در استان کرمانشاه سیل و زلزله بالغ بر یک هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان و زیرساخت های استان وارد کرده است که امیدواریم به این استان نگاه ویژه ای شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نبود قوانین ستاد مدیریت بحران یکی از معضلات است که مجمع مدیریتی کشور و نمایندگان آن را لمس کرده اند، امیدواریم آن را با اولویت برای تعیین تکلیف به صحن آورده و تصویب شود، زیرا به کاهش خسارات و در نظر گرفتن تدابیر پیشگیرانه کمک می کند، ادامه داد: دیوارکشی و لایروبی رودخانه ها و مسیل ها یکی از نیازهاست که در چند سال گذشته مورد غفلت واقع شده بود.

این نماینده مردم با تاکید بر اینکه متاسفانه تعطیلی پروژه های سدسازی طی چند سال گذشته، سیاست وزارت نیرو بود که باید در آن تجدیدنظر کنند، عنوان کرد: علی رغم دستور وزیر نیرو در زمینه از سرگیری احداث سدهای استان، دو سال است که سدهای استان کرمانشاه در مناطق گرمسیری تعطیل هستند.

تجری در پایان خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه سدی با ۲۶ درصد پیشرفت با توجیه غیرمنطقی تعطیل شد که عواقب آن را در سیل اخیر مشاهده کردیم./

 

فرهاد تجری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر