کد خبر: 750681 A

سوسفی:

یک نماینده مجلس گفت: شهرستان رودبار در استان گیلان بیشترین آسیب در سیل را در این استان داشته است، به گونه‌ای که پل میانگذر تخریب شد و محموله‌های سنگین وزن دیگر قابل حمل و جابجایی نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، منوچهر جمالی سوسفی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی درخصوص حوادث سیلاب های اخیر در کشور گفت: در جریان این سیل مردم، هلال احمر، وزارتخانه های مختلف، نیروی نظامی، ارتش و سپاه و نیز وزرایی که در صحنه بودند، به سیل زدگان کمک های شایان توجهی داشتند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرستان رودبار در استان گیلان بیشترین آسیب در سیل را در این استان داشته است، به گونه ای که پل میانگذر تخریب شد و محموله های سنگین وزن دیگر قابل حمل و جابجایی نیست.

وی با اشاره به تخریب دیواره پل فلزی و پل تاریخی لوشان و شکاف بزرگی که بر روی آن ایجاد شده، به تخریب دیگر پل ها به دلیل رانش و لغزش و نیز خراب شدن تاسیسات آب شرب روستایی و شهری اشاره کرد.

این نماینده مجلس از استاندار، معاونان و مسئولان استانی و شهری در گیلان که عملکرد خوبی داشتند، تقدیر و تشکر کرد و توضیح داد: ورودی بیش از حد آب سد سفیدرود که نزدیک به یک هزار مترمکعب بر ثانیه شده، سبب شده تا مخزن سد افزایش پیدا کند و جاده کنارگذر رودخانه نیز تخریب شود.

جمالی سوفی با اشاره به تخریب زمین های کشاورزی در جریان این سیل خواستار جبران خسارت کشاورزان و دامداران شد.

جمالی سوسفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر