کد خبر: 750291 A

واعظی در دیدار جمعی از مدیران اجرایی، سیاسی و اقتصادی:

رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه دشمنی آمریکا علیه ملت ایران بی‌‌انتها است و در مقاطع مختلف این دشمنی به شکل‌‌های متفاوت نشان داده می‌‌شود، تاکید کرد: اقدام نابخردانه اخیر آمریکایی‌‌ها درمورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای آنها نتیجه معکوس به همراه داشت، با محکومیت عمومی مواجه و به همبستگی و اتحاد ملی در ایران منجر شد.

به گزارش ایلنا، سید محمود واعظی روز شنبه در دیدار جمعی از مدیران اجرایی، سیاسی و اقتصادی کشور با بیان اینکه دشمنان و در راس آنها آمریکا دست به اقداماتی می‌‌زنند که با هیچ عقل و منطق سیاسی سازگاری ندارد، گفت: هدف آمریکایی‌‌ها از این اقدامات نابخردانه ایجاد تفرقه و شکاف در بین ارکان نظام اسلامی و ملت ایران است که خوشبختانه در طول ۴۰ سال گذشته به هدف خود دست نیافته‌‌اند و تلاش آنها نتیجه معکوس داشته و به افزایش اتحاد و همبستگی ملی در کشور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته با اعمال تحریم‌‌ها و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران سال سختی بود، اظهار داشت: خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش همه‌‌جانبه دولت و دیگر نهادهای مسئول کشور و همچنین مقاومت و ایستادگی مردم در برابر مشکلات، از بسیاری از سختی‌‌ها عبور کردیم.

رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور ادامه داد: دشمنان نظام اسلامی از دی ماه سال ۹۵ در مقاطع مختلف از جمله ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن، با جنگ تبلیغاتی و روانی و اعمال تحریم‌‌های اقتصادی تلاش کردند سرمایه اجتماعی را در کشور کاهش دهند اما به هدف خود نرسیدند.

واعظی با اشاره به وقوع حادثه سیل در کشور تصریح کرد: سال ۹۸ با سیل گسترده در ۲۵ استان کشور آغاز شد که خسارت‌‌های فراوانی به همراه داشت که همه ما وظیفه داریم با سعی و تلاش نسبت به حل مشکلات مردم و جبران خسارت‌‌‌های ناشی از این سیل که در تاریخ کشور به لحاظ گستردگی بی‌‌سابقه بوده است، بکوشیم.

وی افزود: البته سیل اخیر در کنار ویرانی‌‌ها و مشکلات و خسارت‌‌های زیادی که ایجاد کرد، نقاط مثبتی هم به همراه داشت که مهمترین آن، تقویت روحیه همبستگی ملی بود و انسجام، همیاری و اتحاد مردم، مسئولان و نهادها، نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و بسیج و همچنین نیروهای امدادی را در کمک به حل مشکلات مردم و امدادرسانی به همراه داشت.

رئیس دفتر رئیس‌‌جمهور اضافه کرد: بارش‌‌های اخیر مزیت دیگری هم داشت و آن برطرف شدن مشکل کم‌‌آبی و رفع بخش زیادی از اثرات خشکسالی در کشور بود به طوری که خوشبختانه امروز ۹۰ درصد سدهای کشور پراز آب شده، تالاب‌‌های متعددی که همه خشک شده بود، لبریز از آب هستند، بیش از ۴۰ سانتی‌‌متر به آب دریاچه ارومیه افزوده شده، سطح آب‌‌های زیرزمینی بالا آمده و در نقاط مختلف کشور چشمه‌‌های جدیدی ظهور کرده است که همه اینها نوید سالی خوب را می‌‌دهد.

واعظی با تاکید بر اینکه در سال جاری همه باید دست به دست هم دهیم و با تلاش همه‌‌جانبه و کمک به رونق تولید ملی، برای حل مشکلات مردم بکوشیم، خاطرنشان کرد: من تردید ندارم که ملت ایران با وحدت، انسجام و همبستگی ملی آمریکا، صهیونیست‌‌ها و حامیانشان را ناامید خواهد کرد.

سید محمود واعظی محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر