کد خبر: 750104 A

به ریاست رحمانی فضلی؛

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور از تشکیل اولین جلسه ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده به ریاست وزیر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدرمضان شجاعی کیاسری با اعلام این خبر گفت گفت: در پی ابلاغ دستور رئیس‌‌‌جمهور مبنی بر عهده‌‌داری مسئولیت مدیریت جامع بحران سیل اخیر، از سوی وزیر کشور، اولین جلسه ستاد بازسازی مناطق سیلزده، امروز به ریاست رحمانی فضلی تشکیل می‌‌شود.

وی افزود: در دستور رئیس‌‌جمهور که در جلسه ۱۸ فروردین ماه هیأت وزیران، صادر شده است؛ مدیریت جامع بحران سیل اخیر شامل عملیات پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی، بازتوانی، هماهنگی و تقسیم کار در دستگاه‌های اجرایی و همه نهادها و سازمان‌های همکار و موثر برعهده وزیر کشور به عنوان قائم مقام شورای عالی مدیریت بحران کشور قرار گرفته است.

رئیس مرکز اطلاع‌‌رسانی و امور بین‌‌‌الملل وزارت کشور ادامه داد: بر اساس دستور  رئیس‌‌جمهور که از سوی دبیر هیأت دولت ابلاغ شده است: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از همه توان نیروها و نهادهای عمومی غیردولتی حداکثر بهره‌‌گیری شود و دیوان‌‌سالاری اداری و مقررات دست و پاگیر، مانع و موجب کندی در همکاری آنها در این حادثه مهم نشود.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: بر اساس دستور ریاست‌‌جمهور، کلیه وزارتخانه‌‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی، نهادهای قضایی و عمومی غیردولتی موظف به همکاری و اجرای دقیق دستورها و برنامه‌‌های ابلاغی ایشان هستند.

رمضان شجاعی کیاسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر