کد خبر: 748790 A

حزب توسعه ملی ایران اسلامی در محکومیت اقدام آمریکا مبنی بر قراردادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: 

دولت ترامپ پیش از این با خروج از برجام، شناسایی جولان بعنوان بخشی از سرزمین اسرائیل که بر خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل انجام شد، خروج از پیمان تجاری شراکت فرا آتلانتیک (تی‌پی‌پی)، کناره‌گیری از توافقنامه پاریس در رابطه با تغییرات آب و هوایی و خطراتی که زمین را به شدت تهدید می‌کند، خروج از یونسکو، کناره‌گیری از پیمان جهانی سازمان ملل برای بهبود مهاجران و پناهندگان و مواردی از این دست، ماهیت خود را در ضدیت با توافقات و هنجارهای جهانی و همچنین عدم پرهیز از رفتارهای مخاطره‌‌آمیز برای صلح و آرامش جهانی نشان داده بود و تصمیم اخیر بر علیه سپاه، برگ دیگری بر این کتاب قطور افزود که به غیر از اسرائیل و معدود مراکز و کشورهایی در دنیا، یقیناً با عدم همراهی و استقبال جهانیان روبرو خواهد شد.

این امر کاملاً بدیهی است که هیچ کشوری و مردمی، کوچکترین تعرض خارجی به نیروهای مسلح خود را که مظهر اقتدار و قدرت ملی در مواجهه با خطرات بیگانه هستند، نخواهند پذیرفت و اساساً از همین روست که جوامع مختلف با دور نگاه داشتن نیروهای مسلح خود از مناقشات سیاسی داخلی، آن را در جایگاهی متعالی و ملی قرار می‌دهند که توجه علایق و محبت‌های آحاد مختلف جامعه با هر نگاه و تفکری را به خود جلب کند و حمایت از آنها نقطه اشتراک همه ملت باشد.

حزب توسعه ملی ایران اسلامی ضمن تقبیح و محکوم کردن اقدام اخیر رییس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی آن کشور که عملی خلاف عرف و حقوق بین‌الملل و در حکم تعرض به تمامیت ملی ایران است، حمایت قاطع خود را از کلیه نیروهای مسلح کشور، از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می‌دارد. ما بر این واقعیت تأکید می‌کنیم که در داخل ایران، علی‌رغم تمامی اختلاف نظرات و سلیقه‌ها و انتقاداتی که به رفتار نهادهای مختلف ممکن است موجود باشد، حفظ امنیت و منافع ملی و دفاع از ساختارهای مقوم نظام سیاسی کشور، نقطه اشتراک کلیه کسانی است که دل در گرو تعالی این کشور دارند و تمامی اهداف و آرمان‌های خود را در گستره جغرافیایی کشوری مستقل و دیرینه به نام ایران جستجو می‌کنند. فرزندان سرفراز ایران به خوبی آموخته‌اند که چگونه از حقوق و آزادی‌های خود در داخل کشور دفاع کنند، بر لزوم جریان یافتن امور بر مداری که آزادی و آبادی ایران را تضمین کند پای بفشارند و نارسایی های احتمالی را هرچند با صرف زمان و پرداخت هزینه از زندگی خود و بدون اتکای به بیرون، اصلاح کنند. در عین حال برای دفع شر مقدر هر آنچه که استقلال و عزت کشور را از خارج نشانه گیرد، در کنار سایر هموطنان خود همچون ید واحده باشند. تقویت این قدرت مردمی که موثرترین عامل بازدارنده بدخواهان این کشور است، مستلزم هم‌افزایی همه آحاد جامعه و برطرف کردن موانع عملی تحقق کامل آن است.

در مواجهه با اقدام صورت گرفته اخیر آمریکا که بیشتر اثر روانی و سیاسی داشته و فاقد اثر وضعی و عملی درخوری است، نهادهای رسمی و مسئول کشور ضمن ابراز عکس‌العمل درخور و مقابله خردمندانه، که با استفاده از کلیه ابزارهای ممکن حقوقی، سیاسی و دیپلماتیک قابل انجام است، در انتخاب نوع رفتار و عمل خود، با هوشیاری کامل، از برخوردهای ماجراجویانه و تنش‌زا پرهیز کنند، که چه بسا یکی از اهداف پنهان این اقدام، واداشتن ایران به عکس‌العملی هیجانی باشد تا بر مبنای آن، آمریکا امکان بیشتری را برای همراه کردن سایر کشورها و افکار عمومی دنیا با سیاست‌های خود بیابد. امروز دولت نامتعادل آمریکا علی‌رغم تمامی مساعی و هزینه‌هایی که برای اعمال فشار بر ایران بکار برده است، هرچند موفقیت‌هایی در زمینه ایجاد اخلال در مراودات اقتصادی و تجاری ایران بدست آورده و یکی از نتایج آن ایجاد مشکلات معیشتی برای مردم ایران است، اما در ایجاد اجماع جهانی در بین دول و ملل عالم و همراه‌سازی آنان با خود ناتوان بوده است و جهان، به رفتارهای ترامپ در قبال ایران با دیده نقد و تقبیح می‌نگرد. همگان باید مراقب باشند تا عملاً و ناخودآگاه هم جهت با برنامه‌های ترامپ حرکت نکنند. از این روی لازم است تا در کنار ابراز مخالفت و مقابله عملی حساب شده با اقدام اخیر آمریکا، حفظ جایگاه مناسب و قابل دفاع کنونی کشورمان در عرصه بین‌الملل که با اعمال رفتار عزتمندانه و در عین حال مبتنی بر تدبیر و عقلانیت بدست آمده، مورد توجه و عنایت جدی همه دستگاه‌ها و نهاد قرار داشته باشد.

حزب توسعه ملی ایران حزب توسعه ملی ایران اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر