کد خبر: 748638 A

از سوی اردکانیان؛

وزیر نیرو در گزارشی به رهبر معظم انقلاب به تشریح دست‌آوردهای قابل توجه صنعت آب و برق در سال ۹۷ پرداخت.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان طی نامه‌ای به رهبر انقلاب، با ابراز خرسندی از اینکه عملکرد کارکنان صنعت آب و برق مورد توجه ایشان قرار گرفته است، سخنان رهبری در صحن مطهر رضوی درباره بخش آب را روحیه‌بخش و پشتیبان این وزارتخانه در سال ۹۸ دانسته است.

بر این اساس وزیر نیرو گزارش مختصری از اقدامات شاخص سال ۹۷، اهم برنامه‌های سال ۹۸ و رویکردهای مدیریتی وزارت نیرو را خدمت مقام معظم رهبری ارسال کرده است.

بر اساس گزارش وزیر نیرو در سال ۹۷ حدود ۱۶ هزار و ۲۰۶ میلیارد تومان در صنعت آب و برق سرمایه‌گذاری شده و به یک هزار و ۵۱۱ روستا آبرسانی شده است. همچنین در سال گذشته ۹ تصفیه خانه و سامانه نمک‌زدایی با قابلیت تأمین آب برای ۹۱۳ هزار نفر به اتمام رسیده و ۵۶ هزار شبکه هکتار شبکه‌های آبیاری و زهشکی در طی این مدت به بهره‌برداری رسیده است.

در گزارش وزیر نیرو به مقام معظم رهبری آمده است که در سال گذشته با بهره‌برداری از سدهای مخزنی ۱.۱ میلیارد مترمکعب آب مهار شده، هزار و ۲۱۵ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور اضافه شده و ۱۲۶ مگاوات نیز به ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی اضافه شده است.

همچنین در این گزارش تأمین آب شرب و پایدار هزار و ۹۵۰ روستا، تکمیل و افتتاح ۱۱ واحد تصفیه‌خانه آب، تکمیل و افتتاح و ۲۱ تصفیه‌خانه فاضلاب و راه‌اندازی ۲۲ واحد نیروگاه جدید به عنوان بخشی از برنامه‌های سال ۹۸ صنعت آب و برق آورده شده است.

براساس این گزارش تداوم رویکرد مدیریت توأمان عرضه و تقاضا و شایسته‌گزینی در به‌کارگیری مدیران از رویکردهای مدیریتی وزارت نیرو بوده است. بر اساس رویکرد شایسته‌گزینی این وزارتخانه انتخاب و انتصاب افراد در ۴۶ پست مدیریتی ارشد در سطح مدیران کل ستادی و مدیران عامل شرکت‌ها در استان‌ها به این شیوه انجام گرفته است.

رهبر انقلاب وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر