کد خبر: 747206 A

قیمت نفت در سه ماهه نخست سال جاری با ۳۰ درصد افزایش روبه‌رو بوده است و با کاهش تولید نفت توسط تولیدکنندگان اصلی و ادامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا انتظار می‌رود افزایش قیمت نفت در ماه‌های آتی ادامه یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از اویل پرایس، قیمت نفت در سه ماهه نخست سال جاری با اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

در  سه ماهه دوم ۲۰۱۹، نفت خام وست تگزاس به ۶۰ دلار در هر بشکه رسیده و در هفته اول آوریل به بالاترین قیمت خود رسید.  این در حالی است که نفت خام برنت مدت‌هاست که با قیمت حدودی ۷۰ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

در هفته‌ها یا ماه‌های پیش رو  اتفاقاتی مانند پایان معافیت‌ها و اجلاس سران اوپک، در پیش است که می‌تواند بر عرضه جهانی نفت تاثیر بگذارد و روند قیمت نفت و بنزین را در تابستان مشخص کند.

انتظار می‌رود عرضه نفت با تحریم‌های بیشتر آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و کاهش تولید نفت توسط اعضای اوپک و متحدانش کاهش یابد.

این در حالی است که عربستان به کاهش تولید نفت خود ادامه می‌دهد. بنابراین با کاهش تولید نفت توسط تولیدکنندگان اصلی و ادامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا انتظار می‌رود افزایش قیمت نفت در ماه‌های آتی ادامه یابد.

اوپک ایران نفت تحریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر