کد خبر: 746917 A

رییس کل دادگستری لرستان:

رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: توجه به تولیدات داخلی و رونق تولید می‌تواند در شرایط امروز جامعه بسیاری از مشکلات و معضلات ناشی از تحریم را رفع کند.

به گزارش ایلنا، جعفر بدری در جلسه شورای قضایی استان گفت: پژوهشگران، فرهیختگان و صاحب نظران باید در حوزه رفع موانع تولید و چگونگی افزایش رونق تولیدات داخلی در کشور هم افزایی و برنامه ریزی علمی داشته باشند و در این بخش با همدلی و هم افزایی نسبت به منویات رهبر انقلاب در خصوص شعار سال برنامه‌ریزی کنندو به این مهم جامه عمل بپوشانند.

این مقام ارشد قضایی افزود: شفافیت یکی از محورهای است که باید به آن توجه ویژه کرد چرا که سیستم‌های اطلاعاتی شفاف جلوی رانت‌های نهفته را می‌گیرد و نقش محوری بانکهای دولتی و خصوصی در چرخش هدفمند رونق تولید صدچندان است.

رییس شورای قضایی لرستان سپس خاطر نشان نمود: تولید باید در همه ارکان تبدیل به اولویت شود؛ نمی شود تزریق نقدینگی در کشور باشد ولی در آن تولید اولویت اول نباشد و بعد انتظار رونق تولید داشت، فرهنگ کارآفرینی توسط رسانه‌های ارتباط جمعی بایستی اولویت اصحاب رسانه باشد.

جعفر بدری سپس اظهار داشت: امیدواریم با رونق تولید، زمینه برای استفاده از کالای ساخت داخل و حمایت از تولید ایرانی ارتقا پیدا کند زیرا این مسایل مانند یک زنجیره به هم پیوسته می توانند به رشد اقتصادی کشور منجر شوند.

وی در پایان افزود: ابلاغیه و دستورالعمل اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب با توجه به شرایط امروز ایران اسلامی و با وجود تحریم‌های ظالمانه برنامه‌ریزی شده است و بخشی از موضوع مهم این دستورالعمل توجه به تولیدات داخلی و رونق تولید است که می‌تواند در شرایط امروز جامعه بسیاری از مشکلات و معضلات ناشی از تحریم را رفع کند.

 

تحریم رونق تولید دادگستری استان لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر