کد خبر: 746196 A

سخنگوی ارتش خبر داد؛

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران از استقرار بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش مجهز به اتاق عمل و تجهیزات دارویی و درمانی و اورژانس در شهرستان پل دختر خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی از استقرار بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش مجهز به اتاق عمل و تجهیزات دارویی و درمانی و اورژانس در شهرستان پلدختر خبر داد.

امیر تقی‌خانی افزود: در کنار این بیمارستان صحرایی که در محل خیابان امام جنب پل شهدای این شهرستان مستقر شده است؛ سه اکیپ درمانی سیار نیروی زمینی ارتش نیز شامل سه دستگاه آمبولانس، سه نفر پزشک، سه نفر پرستار و سه نفر بهیار همراه با تجهیزات دارویی به صورت متحرک در استان لرستان مشغول امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده این استان هستند.

سخنگوی ارتش همچنین تصریح کرد: سامانه تهیه و پخت غذای گرم و آشپزخانه سیار نیروی زمینی ارتش نیز با استقرار در شهرستان پلدختر، در هر وعده ۱۰ هزار پرس غذای گرم آماده و در بین مردم سیل زده این منطقه توزیع می کند که تا امروز بیش از ۵۰ وعده (۵۰ هزار پرس غذا) توزیع شده است.

امیر تقی‌خانی همچنین گفت: نیروی هوایی ارتش نیز طی شب گذشته تا ظهر امروز با سه سورتی پرواز توسط هواپیما های ترابری سی ۱۳۰ و بوئینگ ۷۰۷ خود، میزان ۴۱ تن بار شامل محموله کمک های مردمی و هلال احمر از قبیل چادر، پتو، چکمه، آب معدنی، مواد شوینده، مواد غذایی کنسروی و نان بسته شده را از طریق پایگاه شکاری شهید لشگری مهرآباد به مناطق سیل زده ارسال نموده است.

سخنگوی ارتش افزود: از روز گذشته تا ظهر امروز بالگردهای هوانیروز نیز با بیش از ۱۸۰ سورتی پرواز اقلام مورد نیاز مردم در شهرهای پلدختر، معمولان، دورود، نورآباد، ماژین و دیگر مناطق سیل زده استان لرستان را توزیع کردند.

سرتیپ تقی‌خانی همچنین اعلام کرد: هواپیمای اف ۲۷ و بالگردهای ۲۱۲ نیروی دریایی نیز همراه با تکاوران، غواصان و تجهیزات مورد نیاز با ۱۶ قایق عملیاتی خود در اهواز مستقر شدند.

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران سیل پلدختر شاهین تقی‌خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر