کد خبر: 746176 A

لاریجانی در بازدید از سد کرخه خبر داد؛

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که خسارات ناشی از سیل را دولت بپردازد و تصمیم کلان نیز در این حوزه اتخاذ شده و مقرر شده است استانداری‌ها خسارات را برآورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در جریان بازدید از سد کرخه گفت: پس از وقوع سیل رهبری جلسه‌ای برگزار کردند که چهارچوب کار مشخص شد.

رییس مجلس ادامه داد:‌ وضعیت خوزستان متفاوت است. کنترل آب باید طوری مدیریت شود که هم سد آسیب نبیند هم آب به روستاها آسیب نزند. صحبت‌ها در مسیر نیز این بود که باید حدس درستی از آب ورودی داشته باشیم.

وی گفت: استاندار خوزستان و مسئولین استان مستمرا جلسات کارشناسی می‌گذارند اما پیش‌بینی بارش‌ها را نمی‌توان صددرصدی دانست؛ با این حال در کل توانستند با همین جلسات کارشناسی حجم آب را کنترل کنند.

وی افزود: لاجرم در قسمت‌هایی باید خروجی زیاد شود که آنجایی که این اقدام باعث آسیب به زمین‌های شکاورزی و دام‌ها شود تمهیداتی اندیشیده شده که خسارات را دولت بپردازد و تصمیم کلان نیز در این حوزه اتخاذ شده و مقرر شده است استانداری‌ها خسارات را برآورد کنند.

لاریجانی گفت: بحث این است که منابع این موضوع چگونه و از کجا باید تامین شود که مذاکرات اولیه را با دولت انجام داده‌ایم و منابع ممکن‌الوصولی را نیز در نظر گرفته‌ایم.

 

 

سیل علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی سد کرخه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر