کد خبر: 745746 A

رضایی در ستاد مدیریت بحران شهرستان دورود؛

با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در فرمانداری شهرستان درود، جلسه مدیریت بحران شهرستان درود تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی شامگاه دیروز در جلسه ستاد مدیریت بحران، بر لزوم مدیریت سیلاب ها و کاستن از خسارات ناشی از بارندگی های اخیر در روستاها و شهرهای استان لرستان، با همکاری همه دستگاه ها تاکید کرد.

وی با تقدیر از تلاش و اتحاد نیروهای خدمتگزار در شهرستان دورود گفت: امیدوارم که سال خوبی را مردم لرستان و نظام جمهوری اسلامی داشته باشد و بتوانیم تهدیدات دشمنان را پشت سر بگذاریم. واقعیت است که اگر در برابر بحران ها با هوشیاری و برنامه ریزی روبرو شویم، می توانیم از فرصت این رویدادها استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برنامه من این بود که به دلیل احتمال بروز بحران در خوزستان به آنجا سفر کنم و با توجه به اخبار تصمیم گرفتم به استان لرستان هم سر بزنم و اگر کاری از دست من بر می آید، به شما کمک کنم.

رضایی با تاکید بر لایروبی منظم رودها و آبراه ها در کشور، اظهار داشت: امشب تا فردا، با همه ظرفیت در صحنه باشید تا بتوانیم این موج را هم پشت سر بگذاریم. کارهای ضرب الاجلی و درازمدت را تفکیک کنید و به نتیجه برسید. با این سیلاب، مطالعات و زیرساخت ها باید بازنگری شوند. اسکان مردم و تعمیر خانه‌‌های خسارت دیده را هم در اولویت بگذارید تا غم و غصه ای برای مردم ایجاد نشود.

وی با تاکید بر اجرای عدالت منطقه ای و احقاق حق مردم استان های مختلف در تخصیص منابع آبی تصریح کرد: گزارش‌‌های شما را گرفتم و حتما پیگیری می کنم که کارها عملیاتی شود و ان‌‌‌شاالله، درس بگیریم تا این آسیب‌‌ها دیگر تکرار نشود. در امور اطلاع رسانی، باران های خطرناک، باید ویژه تر اعلام کرد و هواشناسی با اصلاح رویه و آئین‌‌نامه‌‌های خود، احتمال سیل را با رتبه بندی و اعلام میزان خطر به مردم هشدار دهد. در شرایطی که سیل خطرناک در راه است، نحوه مقابله دستگاه ها و اطلاع رسانی به مردم باید متفاوت باشد. هر درجه ای از بحران، آمادگی خاص خود را طلب می‌کند.

در این جلسه خانم فریبا بهاری، فرماندار دورود، با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران شهرستان، به آماده باش همه نیروها و تشکیل کمیته های مختلف در این فرمانداری اشاره کرد.

بنا بر گزارش کمیته های اسکان، شهری، اطلاع رسانی ، لجستیک، انتظامی و امنیتی در شهرستان درود، ۴۰مدرسه، ۱۴ مسجد و حسینیه و ۹۰۰چادر برای اسکان سیل زدگان و ساکنین مناطق پرخطر در نظر گرفته شده است و بیش از ۳۰ هزار نفر با اطلاع رسانی نیروهای مسلح و بسیجیان، از مناطق حادثه خیز شهرستان دورود جابجا شده اند.

همچنین نماینده ویژه استانداری لرستان، به شناسایی نقاط آسیب پذیر در این شهرستان و تدابیر صورت گرفته در خصوص سد مروک و محوربندی عملیاتی در مرکز و روستاهای این شهرستان برای کاهش آسیب های ناشی از طغیان رودهای منطقه اشاره کرد.

همچنین مجید کیانپور، نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ضمن خوش آمدگویی به رضایی گفت: حضور شما قوت قلب مسئولان و مدیران اجرایی شهرستان خواهد بود.

وی افزود: ما از ناحیه سد مروک اطمینان خاطر داریم اما نگرانی ما از روان آب های دشت سیلاخور است. خوشبختانه تا این لحظه خسارت جانی گزارش نشده است.

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر