کد خبر: 744091 A

همتی مطرح کرد؛

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به جلسه امروز هیات دولت تاکید کرد: مقرر شد جهت تعمیرات و احداث واحدهای آسیب دیده در جریان سیل اخیر و نیز بازسازی و احیای اراضی کشاورزی و واحدهای تولیدی زیر بخشهای کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یابد.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در اینستاگرام خود نوشت: همانگونه که دیروز در مورد آمادگی سیستم بانکی برای مساعدت و همراهی با هموطنان سیل‌‌‌زده تأکید کردم، امروز در جلسه هیات وزیران در حضور ریاست محترم جمهور، موضوع کمک‌ها و اقدامات دولت، برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به اموال و دارائی‌ها و فعالیت‌‌های اقتصادی مردم مطرح و مقرر شد علاوه بر کمک‌های بلاعوض دولت، جهت تعمیرات و احداث واحدهای آسیب دیده شهری و روستایی در جریان سیل اخیر و نیز بازسازی و احیای اراضی کشاورزی و واحدهای تولیدی زیر بخش‌های کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یابد. رقم این تسهیلات بیش از ۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌‌شود.

طبعا مابه‌‌التفاوت نرخ تسهیلات تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط دولت تقبل و پرداخت خواهد شد. اطلاعیه مشترک منتشره از جانب شورای هماهنگی بانکهای دولتی و شورای کانون بانک‌های خصوصی مبنی بر آمادگی بانک‌ها در همراهی با سیاست‌های دولت و بانک مرکزی قابل تقدیر است و امیدوارم هرچه سریعتر آغاز شود.

عبدالناصر همتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر